Szukaj książki:

Wizjonerzy, sceptycy, łowcy okazji... Profile psychologiczne inwestorów giełdowych

Wizjonerzy, sceptycy, łowcy okazji... Profile psychologiczne inwestorów giełdowychKup: Wizjonerzy, sceptycy, łowcy okazji... Profile psychologiczne inwestorów giełdowych
Autor: Derrick Niederman
Cena: 53,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 2000
Ilość stron: 160

Opis: Każdy gracz giełdowy musi nauczyć się obserwować samego siebie, by dowiedzieć się, w jaki sposób jego osobowość wpływa na jego decyzje inwestycyjne. Być może są osobowości, które gwarantują sukces, być może są takie, które skazują na przegraną. Jednak giełdowa kariera większości z nas nie jest prawdopodobnie rozstrzygnięta - dlatego trzeba nauczyć się, jak wykorzystać silne strony własnego profilu psychologicznego i jak zapanować nad stronami słabymi.

Derrick Niederman pokazuje w swojej książce, że choć każdy człowiek jest inny, w konfrontacji z rynkiem okazuje się, że istnieje kilka podstawowych typów inwestorów: łowca okazji, wizjoner, inwestor przekorny, inwestor sentymentalny, sceptyk, spekulant i poszukiwacz przygód. Jeśli dowiemy się, do którego z nich należymy, będzie nam łatwiej wykorzystać naturalne predyspozycje i unikać naturalnych pokus. Być może dzięki tej książce zrozumiemy nasze największe giełdowe sukcesy oraz to, dlaczego sukcesów tych nie było więcej, a także - co ważniejsze - nasze największe porażki oraz niewykorzystane okazje.

"Odłóż na chwilę Wall Street Journal i spójrz w lustro - radzi nam Niederman. Kluczem do sukcesu na giełdzie nie jest wiedza o współczynniku C/Z dla General Motors, ale wiedza o samym sobie. To fascynująca lektura."
John Rothchild, autor "Księgi bessy"

"Lektura książki Niedermana warta jest więcej niż sześć lat freudowskiej terapii psychoanalitycznej."
Randy Jones, Worth