Szukaj książki:

Jak działa giełda - Michael Becket, Marcin Sieczyk

Jak działa giełdaKup: Jak działa giełda
Autor: Michael Becket, Marcin Sieczyk - na temat rynku polskiego
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Wydawnictwo K.E. Liber sc 2007
Ilość stron: 288
 
Opis: Polski rynek finansowy ma wiele unikalnych cech, których poznanie pomoże w stawianiu pierwszych kroków na rodzimym rynku papierów wartościowych. Rozważania Michaela Becketa zostały zatem uzupełnione omówieniem najważniejszych instrumentów, pojęć a także żargonu, z jakimi spotka się każdy polski inwestor. Odkrywanie tajników rynku finansowego połączone z aktualną wiedzą na temat możliwości inwestycyjnych dostępnych w Polsce, tworzy z niniejszej książki unikalną propozycję dla Czytelnika.

"Prawie każdy ma swój udział w rynku papierów wartościowych, bezpośredni lub pośredni, jednak niewiedza na temat jego funkcjonowania jest powszechna. Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla inwestorów, ale dla każdego, kto chciałby zrozumieć system finansowy i odnaleźć się w nim."
Neil Collins, The Daily Telegrph, publicysta działu finansowego

"Książka ta pozwala zburzyć mistykę instytucji finansowych, dostarczając amatorom podstawowych informacji - porusza wszystkie istotne kwestie, dystansując się wobec pretensjonalnego żargonu wykorzystywanego przez tak zwanych ekspertów."
Industry

W dobie fluktuacji cen oraz ciągłych zmian w technikach obrotu inwestor indywidualny musi wiedzieć wystarczająco dużo na temat rynku akcji, aby móc zadawać odpowiednie pytania, dokonywać właściwych wyborów i nie poddawać się wpływom drapieżnych sprzedawców. Niniejszy poradnik dostarcza podstaw, które pozwalają zrozumieć finansowy żargon i odnaleźć się na giełdzie.

Przewodnik ''Jak działa giełda?'' umożliwi inwestorom zorientowanie się, co jest przedmiotem obrotu, w jaki sposób, kto jest za co odpowiedzialny i wobec kogo oraz jak oceniać zarówno akcje jak i rekomendacje, które ich dotyczą.

W charakterystyczny dla siebie, klarowny sposób Michael Becket przechodzi przez różne rodzaje inwestycji, by odpowiedzieć na takie pytania jak:
- Czym są akcje?
- Czym są obligacje?
- Czym są kontrakty futures i opcje?
- Co warto wiedzieć o zagranicznych akcjach?
- Jak wybrać akcje do zakupu?
- Czyim radom ufać?
- Kiedy sprzedać akcje?

Na giełdzie można zarabiać pieniądze i nie trzeba być geniuszem, aby zbić fortunę. Należy jednak być ostrożnym, mieć zdroworozsądkowe podejście, dużo szczęścia i poradnik ''Jak działa Giełda?''.