Szukaj książki:

Rozważny inwestor - Maciej Rogala

Rozważny inwestorKup: Rozważny inwestor
Autor: Maciej Rogala
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: edinem 2009
Ilość stron: 220
 
Opis: Ruchy na rynku są nie do przewidzenia. Nigdy nie będziesz wiedział, czy hossa już się skończyła, czy nie – jeżeli w ostatnim okresie występowały na giełdzie wzrosty. Podobnie będzie w okresach głębokich, długotrwałych spadków. Nie wiadomo, czy dana chwila to jeszcze bessa, czy może najwspanialszy moment na zakup akcji, stanowiący początek wieloletnich wzrostów. Z tego powodu przyjmij następującą zasadę inwestowania: żadnych prognoz.

Zamiast przewidywać przyszłość, reaguj odpowiednio na przeszłość. Przekonaj się, że filozofia inwestycyjna „żadnych prognoz” doskonale pasuje do zmienności i nieprzewidywalności rynku. Większość inwestorów, od nowicjuszy po najlepszych profesjonalistów, poszukuje Graala, który pozwoli przewidzieć to, co jest nieprzewidywalne: przyszły trend.

Autor proponuję Ci przyjęcie zasady mądrego i skutecznego pomnażania kapitału, która respektuje rzeczywistość i uwzględnia fakt, że przyszłego trendu nie da się przewidzieć. Przewidując przyszłość, można tylko stracić. Akceptując nieprzewidywalność rynku, można tylko zyskać.