Narzędzia, które wykorzystuje w tradingu i nie tylko

Biorąc pod uwagę, że daytradingiem na amerykańskich giełdach akcji zajmuje się od 2007 roku (a rynkami kapitałowymi ogólnie od 2004), przez moje ręce (a raczej komputer ;)) przeszło wiele różnego rodzaju programów, platform oraz narzędzi tradingowych które wspomagają mój trading. Dotyczy to również wszelkich tematów spokrewnionych - tego co uzupełnia mój trading w innych dziedzinach. Polecam przejrzeć!

Proszę abyś wziął pod uwagę, że zbiór poniższych narzędzi jest dobry dla mnie, ale czy będzie dla Ciebie - to zależy już od Twoich potrzeb. Poniżej znajdziesz listę narzędzi z których korzystam lub korzystałem w przeszłości, a wydają mi się warte zwrócenia uwagi. Część z nich została lub zostanie opisana bardziej szczegółowo na łamach Day-Trader.pl (jeżeli tak się już stanie, odpowiednio poniżej zostanie to zlinkowane do recenzji czy opisu danego programu czy usługi).

Uwaga: pragnę zaznaczyć, że wiele z poniższych firm to obecnie moi partnerzy, z którymi udanie współpracuje od lat. Część przekierowań to tzw. linki afilacyjne. Zarabiam na nich w przypadku gdy zdecydujesz się na zakupienie określonego produktu czy usługi. Ty oczywiście nie ponosisz za to żadnych dodatkowych kosztów (a w przypadku niektórzych narzędzi możesz jeszcze otrzymać ciekawą zniżkę :). Jeżeli skorzystasz, to będzie forma Twojego podziękowania za materiały, które czytasz na Day-Trader.pl.

 

 

 

Najbardziej rekomendowani przeze mnie

Zacznę od mojego TOP 6, jeżeli chodzi o trading. Z poniższych korzystam najczęściej i to moje rekomendowane TOP 6 spełniające najważniejsze moje potrzeby związane z tradingiem. To właśnie dzięki nim mój trading jest lepszy oraz bardziej skuteczny.

 

logordtRemoteDayTrader Group - przez lata korzystałem z usług licznych firm proptradingowych. Na bazie doświadczenia, postanowiłem przy współpracy z jedną z najbardziej szanowanych firm, założyć własną grupę proptradingową - RemoteDayTrader Group. Jest to obecnie największa grupą oferująca Proptrading w Polsce. Dzięki temu trejduje na bardzo niskim poziomie prowizji. Oczywiście skupiamy się na amerykańskich giełdach akcji - NYSE, NASDAQ, AMEX.

 

tradezeroTradeZero - Bardzo dużo shortów dostępnych w Hard to borrow list (płatnych). Generalnie konto poza proptradingowym, które polecam dla tych z Was którzy grają dość dużo na krótko. Zarazem konto nie wchodzi pod PDT rule (nie ma wymagania 25k$ depozytu pod daytrading). 

Poziom prowizji akceptowalny.

 

imagesSkaner akcji Trade Ideas - przynajmniej połowa moich transakcji to efekt działania tego programu. Jest to rozbudowany skaner akcji działający w czasie rzeczywistym dla spółek notowanych na amerykańskich giełdach akcji: NYSE, NASDAQ, AMEX, OTC, Pink Sheet. Co najważniejsze jego obsługa jest bardzo prosta. Z programu możesz korzystać gdziekolwiek jesteś na świecie. Napisz do mnie, a otrzymasz rewelacyjną zniżkę na zakup!

 

imagesPlatforma newsów Benzing PRO - Oferująca bardzo ciekawy system newsów, danych makro, wyników kwartalnych oraz audio newsy. Bardzo dobra szybkość publikowania newsów - szczególnie audio newsów. Przetestuj przez pierwsze 14 dni za darmo!

 

 

imagesSzkolaTradingu.pl - przygotowany przeze mnie projekt edukacyjny skierowana do osób, które dopiero pragną rozpocząć trading na amerykańskich giełdach akcji: NYSE, NASDAQ, AMEX. Na chwilę obecną polecam pakiet "Twój start", który ułatwi Ci rozpoczęcie tradingu na największych giełdach świata.

 


 

 

 

 

Skanery akcji

Bardzo często wspominam, że nie wyobrażam sobie tradingu bez wykorzystania skanerów akcji. Jest to dla mnie niewyobrażalna oszczędność czasu, a zarazem sposób na zdecydowanie lepsze wyniki w tradingu.

 

imagesSkaner akcji Trade Ideas - przynajmniej połowa moich transakcji to efekt działania tego programu. Jest to rozbudowany skaner akcji działający w czasie rzeczywistym dla spółek notowanych na amerykańskich giełdach akcji: NYSE, NASDAQ, AMEX, OTC, Pink Sheet. Co najważniejsze jego obsługa jest bardzo prosta. Z programu możesz korzystać gdziekolwiek jesteś na świecie. Napisz do mnie, a otrzymasz rewelacyjną zniżkę na zakup!

 

imagesSterling Scanner - skaner akcji, który wbudowany jest w platformę tradingową Sterling Trader Pro. Korzystać ze skanera można tylko pod warunkiem, korzystania z platformy. Trzeba wnieść dodatkową opłatę. Dla nowych użytkowników platformy, skaner przez pierwsze dwa miesiące jest darmowy. Opis funkcji: Funkcje Sterling Scanner

 

imagesFinancial Visualizations - bardzo ciekawy skaner akcji, który można przeglądać online (wersja darmowa opóźniona; wersja bez opóźnień płatna). Bardzo często z niego korzystam pod kątem przygotowania sesyjnego. W zasadzie jeżeli chodzi o zawartość - ma to wszystko czego potrzeba w jednym miejscu :)

 

imagesGoogle Finance Stock Screener - bardzo ciekawy skaner akcji, który można przeglądać online (wersja darmowa opóźniona; wersja bez opóźnień płatna). Bardzo często z niego korzystam pod kątem przygotowania sesyjnego. W zasadzie jeżeli chodzi o zawartość - ma to wszystko czego potrzeba w jednym miejscu :)

 

 

 

 

Wykresy

Poza wykresami, które wbudowane są automatycznie w wykorzystywanych przeze mnie platformach, bardzo często wspieram się innymi serwisami/platformami do analizy wykresów.

 

imagesFloatingCharts - system wspierający przeglądanie wykresów na wielu monitorach. Idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z większej liczby monitorów oraz platformy MetaTrader 4.

 

 

imagesFreeStockCharts - darmowy serwis oferujący analizę wykresów spółek notowanych na amerykańskich giełdach akcji NYSE, NASDAQ, AMEX. Dla mnie przyjemny interfejs, lubię wykorzystywać tą stronę bardziej niż wykresy wbudowane w swoich platformach :)

 

 

  • BigCharts - Serwis bardzo podobny do powyższego, jego plusem jest to, że oferuje również wykresy spółek notowanych na Pink Sheets i OTC-BB.

 

Inne produkty oraz narzędzia

Poniżej lista stron oraz produktów, które wykorzystuje pośrednio, a z pewnością wpływają na poziom osiąganych zysków na giełdzie.

  • EarningsWhisper - dane z tego serwisu wykorzystuje do uzupełnienia aktualnych informacji na temat publikowanych wyników kwartalnych spółek notowanych na amerykańskich giełdach.

  • IPOScoop - z serwisu pobieram informację o emisji nowych spółek na amerykańskich giełdach.

  • EliteTrader - najstarsze amerykańskie forum giełdowe. Dla mnie swego czasu była to kopalnia wiedzy - szczególnie z lat 2002-2006 - najbardziej wartościowe posty z mojego punktu widzenia.

  • Walutomat - biorąc pod uwagę, że główne zyski osiągam w dolarach, zależy mi na jak najlepszym kursie wymiany. Dlatego też, wykorzystuje w tym celu internetowy kantor. Przywykłem do w/w który bardzo często ma dość atrakcyjne stawki. Nie ma nawet co porównywać z ofertą banków czy normalnych kantorów.

 

Książki o tematyce giełdowej

Księgarnia internetowa z której oferty korzystam:

  • Maklerska - księgarnia specjalizująca się w tematyce giełdowej. Dobre ceny, dobra obsługa. Polecam wszystkim, którzy poszukują ciekawych książek o tematyce inwestycyjnej i nie tylko.