Szukaj książki:

Wielcy inwestorzy - Anna Grodecka

Mała książeczka o inwestowaniu w akcje wzrostoweKup: Wielcy inwestorzy
Autor: Anna Grodecka
Cena: 44,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Trend Edukacja Finansowa sp. z o.o. 2012
Ilość stron: 250

Opis: Czy wiedziałeś o tym, że ojcowie współczesnej ekonomii, David Ricardo i John Maynard Keynes, byli zapalonymi graczami giełdowymi? Że Benjamin Graham próbował swoich sił jako dramaturg, a jego sztuka została wystawiona na Broadwayu, zaś techniki inwestycyjne Larry?ego Williamsa są tak skuteczne, że jego córka Michelle Williams, obecnie znana aktorka, wygrała w 1997, mając jedynie 16 lat, mistrzostwa świata w tradingu? Zaś George Soros jest niespełnionym filozofem i został inwestorem tylko dlatego, żeby sfinansować swoją działalność propagującą pokój i demokrację na świecie? Lektura "Wielkich inwestorów" z pewnością Cię zaskoczy.

Czytaj więcej: Wielcy inwestorzy - Anna Grodecka

Superakcje - Kenneth Fisher

SuperakcjeKup: Superakcje
Autor: Kenneth Fisher
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Wolters Kluwer 2010
Ilość stron: 268

Opis: W książce „SUPERAKCJE” - bestsellerze wydanym po raz pierwszy w roku 1984 - Ken Fisher przedstawia koncepcję wykorzystania wskaźnika cena do sprzedaży jako narzędzia analizującego wartość spółek o wyjątkowym potencjale rozwojowym. Tłumaczy różnicę pomiędzy spółką przeciętną a superspółką oraz między akcjami wzrostowymi a superakcjami gwarantującymi najwyższe zyski, niezależnie od nagłych zmian trendów rynkowych. Kluczem do giełdowego sukcesu jest wykorzystanie sprawdzonych narzędzi analitycznych - podkreśla Ken Fisher.

Czytaj więcej: Superakcje - Kenneth Fisher

Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta - Van K. Tharp

Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulantaKup: Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta
Autor: Van K. Tharp
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 2000
Ilość stron: 304

Opis: Dr. Van K. Tharp prowadzi szkolenia dla inwestorów od 1982 roku. Jest założycielem Międzynarodowego Instytutu Doskonalenia Inwestorów (International Insitute of Trading Mastery, Inc.). W ramach instytutu prowadzi wiele kursów dla inwestorów oraz szkołę inwestowania. Przez te lata skatalogował profile inwestycyjne ponad 4000 traderów i wyodrębnił cechy najlepszych z nich. Teraz prowadzi szkolenia, ucząc tych cech wszystkich chętnych.

Czytaj więcej: Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta - Van K. Tharp

Na sposób Warrena Buffetta - Robert G. Hagstrom

Na sposób Warrena BuffettaKup: Na sposób Warrena Buffetta
Autor: Robert G. Hagstrom
Cena: 64,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: MT Biznes 2007
Ilość stron: 256

Opis: Dziś inwestorzy traktują akcje tak, jak karty do gry. Lekką ręką kupują i sprzedają. Tymczasem za dobrą inwestycją musi stać niewzruszone przekonanie poparte gruntowną analizą, że spółka jest dobra i przyniesie zysk, nawet jeśli chwilowa moda na rynku odwróci się przeciwko niej. Wznieść się ponad chaos rynku i zarabiać na emocjach tłumu — oto najwyższy pułap inwestowania. To inwestowanie w wartość według Warrena Buffetta.

Czytaj więcej: Na sposób Warrena Buffetta - Robert G. Hagstrom

Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego. Przewodnik po inwestowaniu na giełdzie

Kup:Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego. Przewodnik po inwestowaniu na giełdzie
Autor: Alexander Elder
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Wolters Kluwer 2013
Ilość stron: 300
 
Opis: Dr Alexander Elder uczy strategii inwestowania giełdowego, które pozwolą czytelnikowi wejść na rynek ze spokojem i wyjść z niego z zyskiem. Ta niezwykle przydatna książka dostarcza niezbędnej wiedzy i zapewnia większe możliwości osiągnięcia sukcesu, oferuje bowiem fachowe wskazówki, opis sprawdzonych metod inwestowania i coś naprawdę wyjątkowego - wizytę w gabinecie inwestorskim samego autora. Zdradza on przebieg kilku prawdziwych operacji i sposoby otwierania i zamykania pozycji, które ilustrują najważniejsze koncepcje tej książki.

Czytaj więcej: Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego. Przewodnik po inwestowaniu na giełdzie

Trend jest twoim przyjacielem. Trudna droga do łatwych zysków

Kup:Trend jest twoim przyjacielem. Trudna droga do łatwych zysków
Autor: Michael Covel
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Linia 2013
Ilość stron: -
 
Opis: "Zgodzicie się, że nie ma nic prostszego niż podążanie za trendem? Ostatecznie bowiem, jak lubi powtarzać David Gartman, autor biuletynu inwestycyjnego The Gartman Letter: "Jeżeli linia notowań zmierza z lewego dolnego rogu wykresu do rogu prawego górnego, to mam powód do zadowolenia". Właśnie do tego sprowadza się podążanie za trendem zdaniem laików - w ich mniemaniu wystarczy bowiem rozpoznać odpowiedni, a następnie go dosiąść.

Czytaj więcej: Trend jest twoim przyjacielem. Trudna droga do łatwych zysków

Droga Żółwia. Sekretne metody, dzięki którym zwykli ludzie stali się legendarnymi traderami - Curtis Faith

Droga Żółwia. Sekretne metody, dzięki którym zwykli ludzie stali się legendarnymi traderamiKup: Droga Żółwia. Sekretne metody, dzięki którym zwykli ludzie stali się legendarnymi traderami
Autor: Curtis Faith
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Linia 2011
Ilość stron: 272

Opis: W 1983 roku miał miejsce pewien eksperyment, będący konsekwencją wcześniejszego zakładu. Dwóch przyjaciół, a równocześnie traderów - Richard Dennis i William Echardt spierało się, czy skutecznej spekulacji na rynkach można się nauczyć, czy też jest wynika ona z posiadanych talentów.

Aby swój spór rozstrzygnąć wykupili wielkie ogłoszenia w gazetach finansowych (Barrons, Wall Street Journal, New York Times) informujące o tym, że Richard Dennis poszukuje ludzi, którzy chcieliby zostać traderami. Na ogłoszenie odpowiedziało blisko tysiąc osób, z których ostatecznie wybrano dwadzieścia trzy osoby. Trening trwał dwa tygodnie. Grupa stworzona przez Dennisa do historii przeszła jako "żółwie", zaś technika spekulacji stosowana przez nich na rynku jest od lat przedmiotem wielu analiz i fascynacji.

Czytaj więcej: Droga Żółwia. Sekretne metody, dzięki którym zwykli ludzie stali się legendarnymi traderami -...

Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami - Jack Schwager

Kup: Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami
Autor: Jack Schwager
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Linia 2012
Ilość stron: 450

Opis: Pierwsza - i przez wielu uważana za najważniejszą - część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie - Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O'Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.
Każdy z rozmówców pokazuje swoje własne unikalne podejście do rynku. Cechą łączącą niemal każdą z osób, jest głębokie rozumienie ryzyka w działaniu na rynkach. Bez względu na to, czy to rynek akcji, walut, surowców, czy obligacji. Bez względu na to, czy stosujemy analizę techniczną, fundamentalną, czy jakiekolwiek inne podejście.

Czytaj więcej: Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami - Jack Schwager

Trader VIC II - Zasady profesjonalnej spekulacji - Victor Sperandeo

Trader VIC II - Zasady profesjonalnej spekulacjiKup: Trader VIC II - Zasady profesjonalnej spekulacji
Autor: Victor Sperandeo
Cena: 52,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Wolters Kluwer 2010
Ilość stron: 284

Opis: Kierowanie się stałymi zasadami jest w grze giełdowej elementarnym warunkiem sukcesu. Podstawy wiedzy na temat zasad niezbędnych spekulantom i inwestorom, omówienie głównych pojęć i narzędzi służących podejmowaniu decyzji Victor Sperandeo zawarł w książce Trader Vic. Metody mistrza Wall Street. Niniejsza pozycja jest jej rozwinięciem. Przedstawia szczegółowo metody analizy i prognozowania rynku, które autor - znany profesjonalista -uznał za najlepsze podczas 30-letniej praktyki.

Czytaj więcej: Trader VIC II - Zasady profesjonalnej spekulacji - Victor Sperandeo

Skuteczny inwestor. Jak inwestować z zyskiem i unikać wielkich strat - William J. O Neil

Skuteczny inwestor. Jak inwestować z zyskiem i unikać wielkich stratKup: Skuteczny inwestor. Jak inwestować z zyskiem i unikać wielkich strat
Autor: William J. O Neil
Cena: 40,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Studio Emka 2007
Ilość stron: 208

Opis: Nieocenione strategie, które pozwalają zachować pieniądze zarobione na giełdzie papierów wartościowych dziś i w przyszłości.

W "Skutecznym inwestorze" O’Neil dzieli się swoją wiedzą, którą zgromadził studiując giełdę i inwestując na niej całe lata.
Rzecz sprowadza się do tego, aby:
- Kupować tylko najlepsze akcje, tylko w najlepszym czasie,
- Rozpoznawać formacje na wykresach, które wskazują ruchy akcji zarówno w górę, jak i w dół,
- Określić moment, kiedy akcje sprzedać.

Czytaj więcej: Skuteczny inwestor. Jak inwestować z zyskiem i unikać wielkich strat - William J. O Neil