Szukaj książki:

Pakiet - zegary ścienne z nazwami miast

Kup: Pakiet - zegary ścienne z nazwami miast
Autor: -
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: -
Ilość stron: -

Opis: Materiał wykonania: aluminium
Rozmiar: koło o średnicy 300 mm
Grubość: 40 mm
Szerokość ramki: 15 mm
Zasilanie: jedna bateria AA 1.5 V (nie w komplecie)
Ilość w pakiecie: 6

Czytaj więcej: Pakiet - zegary ścienne z nazwami miast

Zegar ścienny - New York

Zegar ścienny - New YorkKup: Zegar ścienny - New York
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h

Opis: Aluminiowy, dekoracyjny, dobrze prezentujący się zegar ścienny z nadrukowaną nazwą miasta New York, gdzie znajduje się druga co do wielkości obrotów giełda świata - New York Stock Exchange. Warto wiedzieć, że giełda w Nowym Jorku powstała w 1817 roku i pod względem wielkości obrotów ustępuje tylko giełdzie NASDAQ.

 

Czytaj więcej: Zegar ścienny - New York

Zegar ścienny - Tokyo

Zegar ścienny - TokyoKup: Zegar ścienny - Tokyo
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h

Opis: Aluminiowy, dekoracyjny, dobrze prezentujący się zegar ścienny z nadrukowaną nazwą miasta Tokyo, gdzie znajduje się trzecia co do wielkości obrotów giełda świata - Tokyo Stock Exchange.

 

 

Czytaj więcej: Zegar ścienny - Tokyo

Zegar ścienny - London

Zegar ścienny - LondonKup: Zegar ścienny - London
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h

Opis: Aluminiowy, dekoracyjny, dobrze prezentujący się zegar ścienny z nadrukowaną nazwą miasta London, gdzie znajduje się jedna z największych pod względem obrotów giełda papierów wartościowych na świecie - London Stock Exchange. Giełda powstała w 1801 roku, aczkolwiek warto wiedzieć, że handel akcjami spółek w Londynie ma swój początek w XVI wieku w potrzebie sfinansowania wypraw morskich: Kompani Moskiewskiej oraz Kompani Wschodnioindyjskiej.

Czytaj więcej: Zegar ścienny - London

Film - Spekulant

Kup: Spekulant
Reżyser: James Dearden
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Monolith 1999
Czas: 100 min

Opis: Cały świat przeżywa szok, kiedy najstarszy i najbardziej prestiżowy bank brytyjski - słynny Barings Bank, nagle ogłasza upadłość. Odpowiedzialność za to ponosi jeden człowiek - Nick Leeson. Evan McGregor wciela się w rolę maklera, którego zrujnowało jego własne motto życiowe: "Gra na giełdzie jest jak szaleństwo w gigantycznym kasynie"...

Czytaj więcej: Film - Spekulant

Zegar ścienny - Sydney

Zegar ścienny - SydneyKup: Zegar ścienny - Sydney
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h

Opis: Aluminiowy, dekoracyjny, dobrze prezentujący się zegar ścienny z nadrukowaną nazwą miasta Sydney, gdzie znajduje się największa australijska giełda papierów wartościowych (Australian Securities Exchange). Jako ciekawostkę podajemy, że początki tej giełdy sięgają roku 1871.

 

 

 

Czytaj więcej: Zegar ścienny - Sydney

Zegar ścienny - Chicago

Zegar ścienny - ChicagoKup: Zegar ścienny - Chicago
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h

Opis: Aluminiowy, dekoracyjny, dobrze prezentujący się zegar ścienny z nadrukowaną nazwą miasta Chicago, gdzie znajduje się giełda - Chicago Mercantile Exchange (CME). Śmieszną dziś ciekawostką jest fakt, że początkowo w 1898 roku giełda CME nosiła nazwę "Chicago Butter and Egg Board"(Giełda masła i jajek w Chicago).

 

 

Czytaj więcej: Zegar ścienny - Chicago

Film - Ryzyko

Kup: Ryzyko
Reżyser: Ben Younger
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Monolith 2000
Czas: 115 min

Opis: Kiedy 19-letni Seth Davies (Giovanni Ribisi) zostaje wyrzucony z Queens College, za wszelką cenę stara się zdobyć zajęcie, które zyska aprobatę ojca – surowego sędziego, stawiającego synowi bardzo wysokie wymagania. Seth decyduje się dołączyć do małej, ale dynamicznej firmy maklerskiej J.T. Marlin, która kusi perspektywą zdobycia szybkich i naprawdę dużych pieniędzy. Bez problemu wtapia się w grupę młodych, bystrych, żądnych błyskawicznych sukcesów młodych ludzi. Bez skrupułów wykorzystują oni sztukę manipulacji i nieoficjalne metody, niebezpiecznie ocierające się o granice prawa. Seth szybko pnie się po szczeblach kariery. Jednak coraz częściej zaczyna zastanawiać się, kto tak naprawdę napędza tę machinę, w której wszystkie chwyty są dozwolone, i czy w pogoni za władzą i pieniędzmi są granice, których nie należy przekraczać.

Czytaj więcej: Film - Ryzyko

Wall Street

Kup: Wall Street
Reżyser: Oliver Stone
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Imperial CinePix 2005
Czas: 121 min

Opis: Gordon Gekko - rekin finansjery otoczony przepychem i pięknymi kobietami, logiczny i wyrachowany, wywiera magnetyczny wpływ na Buda Foxa - młodego maklera giełdowego, marzącego o wielkiej fortunie. Bud jest gotowy zrobić wszystko dla swej kariery, również dokonywać wyborów niezgodnych z własnym sumieniem. Czy jest granica, której nie odważy się przekroczyć?

Czytaj więcej: Wall Street

Film - Sierpień

Kup: Sierpień
Reżyser: Austin Chick
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Monolith 2008
Czas: 85 min

Opis: Nowy Jork, sierpień 2001 r. Bracia Tom i Josh Sterling (Josh Hartnett i Adam Scott) zakładają wspólnie firmę internetową. Josh jest geniuszem technicznym, Tom ma wdzięk i spryt utalentowanego biznesmena. Firma okazuje się strzałem w dziesiątkę, a jej wartość giełdowa rośnie w oczach. Kiedy już tylko miesiąc dzieli ich od dnia, w którym będą mogli wyzbyć się części akcji i zostać bogaczami, przychodzi kryzys – główny klient opóźnia się z płatnościami, pojawiają się kłopoty finansowe. Upojony szybkim sukcesem, pewny siebie Tom za wszelką cenę będzie chciał uratować firmę. Jednak czy ta cena nie okaże się zbyt wysoka?

Czytaj więcej: Film - Sierpień