Szukaj książki:

Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka. Wydanie II

Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka. Wydanie IIKup: Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka. Wydanie II
Autor: Aswath Damodaran
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Onepress 2007
Ilość stron: 1520

Opis: "Finanse korporacji, czyli skąd bierze się wartość firmy." Każda ważna decyzja w firmie ma złożone konsekwencje finansowe. Aswath Damodaran dostrzega je i łączy w spójną całość: w finanse korporacji. Omawia decyzje finansowe i inwestycyjne firmy, wychodząc od podstaw akademickich i kończąc na prawdziwych sytuacjach, z jakimi stykają się inwestorzy i dyrektorzy zarządzający na całym świecie.

Książka jest współczesnym kompendium wiedzy o zarządzaniu finansami firmy. Zawiera mnóstwo przykładów i zadań przydatnych studentom i wykładowcom.

Z kolei analitycy i dyrektorzy finansowi znajdą w niej nowe rozwiązania znanych problemów oraz odpowiedzi na kluczowe pytania:
- Jakie kryteria przyjąć do oceny projektów inwestycyjnych? Jak wyceniać ryzyko inwestycji? Jak prognozować korzyści i koszty inwestycji? Kiedy wycofywać się z nietrafionych projektów?
- Czym finansować rozwój firmy? Akcje, obligacje, opcje oraz innowacyjne i hybrydowe instrumenty finansowe.
- Gdzie są ukryte korzyści podatkowe? Amortyzacja, podatek od zysków kapitałowych, podatek od dywidendy, odsetki od kredytów i leasing operacyjny.
- Jak walczyć o przychylność inwestorów? Oceny nadawane przez agencje ratingowe, przyciąganie pożądanego akcjonariatu, ustalanie właściwej dywidendy.
- Jak opłacalne są fuzje i przejęcia? Wycena wartości synergii, uzasadnione i nieuzasadnione motywy fuzji i przejęć, reakcje rynku na informacje o fuzjach i przejęciach, wykupy lewarowane (LBO).
- Jak wyceniać opcje realne? Dodatkowe możliwości wbudowane w projekty inwestycyjne firmy.
- Ile firma powinna wypłacać tytułem dywidendy?
- Jakimi metodami wyceniać akcje firmy?
- Jak motywować zarządzających? Opcje menedżerskie i środki finansowe dyscyplinujące menedżerów.
- Czy opłaca się wydzielać z firmy oddziały i spółki zależne? Spinoff, dezinwestycje, carve-out, split-up, akcje typu tracking stock.
- Jak zarządzać zapasami, kredytem kupieckim i środkami pieniężnymi?