Szukaj książki:

Teoria nowoczesnego inwestowania - Robert A. Haugen

Teoria nowoczesnego inwestowaniaKup: Teoria nowoczesnego inwestowania
Autor: Robert A. Haugen
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1996
Ilość stron: 860

Opis: "Teoria nowoczesnego inwestowania" jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym tak obszerną pozycją z zakresu analizy i zarządzania portfelem papierów wartościowych. Znajdziemy tu między innymi omówienie teorii portfelowej, ocenę efektywności zarządzania portfelem, przedstawienie modeli CAPM i APT, zasady wyceny akcji, obligacji i opcji przy pomocy stosowanych na świecie modeli matematycznych. Osobna część pracy poświęcona została też wpływowi podatków na strategie inwestycyjne, wycenie akcji zwykłych, szacowaniu przyszłych dochodów i dywidend oraz teorii rynków efektywnych. Książka ta jest podstawowym podręcznikiem, towarzyszącym wykładom z zakresu teorii inwestowania na wielu uniwersytetach europejskich i amerykańskich.

Mamy nadzieję, że książka Haugena spełni swoją rolę, dostarczając podstawowej wiedzy w tej tak ważnej dziedzinie finansów. Jej niewątpliwą zaletą jest prostota wywodu, dzięki czemu można ją polecić jako podręcznik już w początkowym etapie studiów ekonomicznych i finansowych. Jest to również obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy poważnie interesują się działaniem rynków kapitałowych na świecie i pragną nabyć wiedzę o współczesnych metodach zarządzania portfelem inwestycyjnym.

"Kiedy zaproponowano mi redakcję naukową podręcznika Haugena, z przyjemnością stwierdziłem, że nauczanie finansów w Polsce zbliża się szybko do poziomu nauczania w państwach z rozwiniętą gospodarką rynkową. W końcu, osobiście uczę z tego podręcznika studentów amerykańskich w światowym centrum finansowym, jakim jest Nowy York. Przetłumaczenie tej książki na język polski jest jednym z pierwszych kroków w transferze wiedzy finansowej."
Z "Przedmowy" Marka W. Borunia