Szukaj książki:

Poker kłamców. Wspinaczka po ruinach Wall Street - Michael Lewis

Poker kłamców. Wspinaczka po ruinach Wall StreetKup: Poker kłamców. Wspinaczka po ruinach Wall Street
Autor: Michael Lewis
Cena: 59,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 2001
Ilość stron: 224

Opis: "Sprzedawałem obligacje na Wall Street i w Londynie. Dzięki pracy u boku traderów w Salomon Brothers znalazłem się w centrum jednego z tych wydarzeń, które umożliwiają zdefiniowanie naszego stulecia. Traderzy to mistrzowie szybkiego zysku, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat często pojawiały się okazje do takich zysków. Firma Salomon Brothers niewątpliwie królowała wśród traderów. To, co usiłowałem tam zrobić, poniekąd nie opuszczając swego miejsca na parkiecie Salomon Brothers, to opisanie i wyjaśnienie wydarzeń i postaw, które charakteryzują epokę. Moja historia czasami mi się wymyka, ale zawsze pozostaje wyłącznie moją historią. Pieniądze, których nie zarobiłem i kłamstwa, do których się nie uciekałem, nadal traktuję - z racji pozycji, jaką tam zajmowałem - jako moje osobiste sprawy.

Czytaj więcej: Poker kłamców. Wspinaczka po ruinach Wall Street - Michael Lewis

Łajdak na giełdzie - Nick Leeson

Łajdak na giełdzieKup: Łajdak na giełdzie
Autor: Nick Leeson
Cena: 62,40zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1997
Ilość stron: 300

Opis: Bardzo niewiele wydarzeń ze świata finansów znalazło równie wiele miejsca na pierwszych stronach gazet i w czołówkach telewizyjnych dzienników, jak spektakularny upadek Barings Bank - najstarszego banku komercyjnego Wielkiej Brytanii. Ta szacowna instytucja, prowadząca sprawy finansowe członków rodziny królewskiej, została zniszczona w 1995 roku przez jednego ze swoich pracowników - Nicka Leesona, maklera singapurskiego oddziału Barings.

Czytaj więcej: Łajdak na giełdzie - Nick Leeson

Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych - Charles P. Kindleberger

Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowychKup: Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych
Autor: Charles P. Kindleberger
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1999
Ilość stron: 420

Opis: Ekonomiści wierzą, że rynki finansowe są terenem działania racjonalnych inwestorów, reagujących w rozsądny sposób na wszystkie publicznie dostępne informacje. Historyk ekonomii zauważa jednak, że czasem rynki te podlegają zachowaniom stadnym - zachowaniom na tyle irracjonalnym, że można je określić mianem gorączki lub szaleństwa. Ceny rosną do niewiarygodnych poziomów, by następnie ulec nieuchronnemu załamaniu. Schemat ten wydaje się uniwersalny i ponadczasowy - Kindleberger pokazuje, że jesteśmy w stanie wykryć pierwsze przypadki jego wystąpienia już w siedemnastowiecznej Holandii.

Czytaj więcej: Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych - Charles P. Kindleberger

Rosja, ropa, polityka czyli o największej inwestycji PKN ORLEN - Igor Chalupec, Cezary Filipowicz

Rosja, ropa, polityka czyli o największej inwestycji PKN ORLENKup: Rosja, ropa, polityka czyli o największej inwestycji PKN ORLEN
Autor: Igor Chalupec, Cezary Filipowicz
Cena: 58,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 2009
Ilość stron: 416

Opis: Autorzy ujawniają polityczno-gospodarcze uwarunkowania przebiegu największej inwestycji zagranicznej w historii Polski - zakupu rafinerii w Możejkach na Litwie przez PKN ORLEN. Wokół tej transakcji narosło sporo mitów i legend. Autorzy ujawniają szereg nieznanych dotąd faktów, które rzucają nowe światło na negocjacje. Zakup rafinerii w Możejkach jest doskonałym studium przypadku z obszaru fuzji i przejęć. Książka może być czytana przez kadrę menedżerską oraz studentów zarządzania i nauk ekonomicznych jako podręcznik profesjonalnego zarządzania.

Czytaj więcej: Rosja, ropa, polityka czyli o największej inwestycji PKN ORLEN - Igor Chalupec, Cezary Filipowicz

Na szczycie. Opowieść o władzy i pieniądzach - Owen Burke, Duff McDonald, Sam Bassett

Na szczycie. Opowieść o władzy i pieniądzachKup: Na szczycie. Opowieść o władzy i pieniądzach
Autor: Owen Burke, Duff McDonald, Sam Bassett
Cena: 36,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Onepress 2006
Ilość stron: 296

Opis: Czy chciałbyś zarządzać korporacją? Mieć olbrzymią władzę i pieniądze? Wpływać na losy świata? Móc jednym słowem obalać i tworzyć imperia gospodarcze? Zapewne od czasu do czasu wyobrażasz sobie taki właśnie scenariusz. Jeśli zamierzasz rozbudowywać swoją wizję sukcesu, wzbogacać ją o nowe wątki lub choć przez chwilę żyć w przekonaniu, że sukces ze snów zdarzył się naprawdę - jest to książka dla Ciebie.

Czytaj więcej: Na szczycie. Opowieść o władzy i pieniądzach - Owen Burke, Duff McDonald, Sam Bassett

Wielki szort - Michael Lewis

Wielki szortKup: Wielki szort
Autor: Michael Lewis
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Sonia Draga 2011
Ilość stron: 300

Opis: Wielki Szort. W środku maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.

Czytaj więcej: Wielki szort - Michael Lewis

Ja, Steve. Steve Jobs własnymi słowami

Kup: Ja, Steve. Steve Jobs własnymi słowami
Autor: Redakcja George Beahm
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: MT Biznes 2011
Ilość stron: 127

Opis: Cytując ponad dwieście wypowiedzi zmarłego 5 października 2011 roku Steve'a Jobsa, ta książka oddaje hołd wielkiemu wizjonerowi, inicjatorowi rewolucji technologicznej i twórcy jednej z najbardziej oryginalnych firm świata. Gromadzi najbardziej wnikliwe i pobudzające do refleksji uwagi i spostrzeżenia człowieka, który pozostawił po sobie wyraźny ślad w wielu branżach, przyczyniając się do przeobrażenia świata komputerów, urządzeń przenośnych i telekomunikacyjnych, animacji filmowych, książek i muzyki.

Czytaj więcej: Ja, Steve. Steve Jobs własnymi słowami

Intelektualna historia Wall Street - Peter L. Bernstein

Intelektualna historia Wall StreetKup: Intelektualna historia Wall Street
Autor: Peter L. Bernstein
Cena: 98,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1998
Ilość stron: 296

Opis: Po raz pierwszy z jednej książki można dowiedzieć się niemal wszystkiego o historii odkryć, które w ciągu ostatnich trzydziestu lat kształtowały współczesne rozumienie rynków kapitałowych. Po raz pierwszy również zagadnienia te zostały opisane w sposób na tyle prosty, że z przyjemnością przeczyta o nich każdy, kto z tych lub innych powodów interesuje się giełdą lub gospodarką. O tym, jak aktualna jest ta historia świadczy fakt, że autorowi udało się poznać osobiście wszystkich niemal uczestników rewolucji, która odmieniła oblicze współczesne świata finansów.

Czytaj więcej: Intelektualna historia Wall Street - Peter L. Bernstein

Alchemia Pieniądza - Nicholas Dunbar

Alchemia PieniądzaKup: Alchemia Pieniądza
Autor: Nicholas Dunbar
Cena: 52,41zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: K.E. Liber sc
Ilość stron: 202

Opis: W książce ''Alchemia pieniądza'' autor zrywa maskę tajemnicy i w porywający, przystępny sposób przedstawia pełną historię najsłynniejszej z finansowych katastrof. 'Alchemia pieniądza' jest w równym stopniu opowieścią o strategii i ludziach, stojących za upadkiem jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych, wyjaśnieniem mechanizmów funkcjonowania współczesnego rynku finansowego oraz krótką historią rozwoju tej przynoszącej miliardy dolarów branży. Jednak, poza nielicznymi podanymi do informacji publicznej faktami, historię LTCM okrywa tajemnica. Zróżnicowana natura transakcji LCTM, których pełny obraz miały tylko najwyżej postawione w funduszu osoby, utrudniała rozwiązanie zagadki.

Czytaj więcej: Alchemia Pieniądza - Nicholas Dunbar

Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka - Peter L. Bernstein

Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzykaKup: Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka
Autor: Peter L. Bernstein
Cena: 68,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1997
Ilość stron: 340

Opis: Poddanie ryzyka kontroli jest jedną z centralnych idei, która odróżnia czasy nowożytne od bardziej odległej przeszłości. To historia przejścia od czasów wyroczni i wróżbitów do potężnych narzędzi zarządzania ryzykiem, jakimi dysponujemy dzisiaj. To wspaniała opowieść o greckich filozofach i arabskich matematykach, o kupcach i uczonych, hazardzistach i myślicielach, o wybitnych postaciach oraz nieznanych ludziach, którzy pomogli odkryć nowoczesne metody ujarzmiania przyszłości, zastępując bezsilność wobec losu racjonalnym wyborem i decyzją.

Czytaj więcej: Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka - Peter L. Bernstein