Uniwersytet Praktyczny - Organizacja Studencka "Paneuropa"

imagesJuż niedługo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się druga edycja projektu Uniwersytet Praktyczny, przygotowany przez Organizację Studencką Paneuropa. Zeszłoroczna odsłona przedsięwzięcia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem studentów, w związku z tym organizatorzy zdecydowali się na jego powtórkę i w tym roku.

Projekt powstał z myślą zarówno o studentach, którzy szukają jak najlepszej praktyki oraz chcą zdobyć doświadczenie w branży, jaka ich interesuje, jak i o pracodawcach pragnących zatrudnić sprawdzone i kompetentne osoby. Inicjatywa podjęta została przez studentów, dlatego też organizatorzy identyfikują się z projektem, co w połączeniu z pasją skutkuje sukcesem jaki odniosła ubiegłoroczna edycja. Profesjonalne podejście organizatorów zapewnia wysoką rangę projektu, który cechuje unikalność, prestiż oraz duża rozpoznawalność. Struktura Uniwersytetu opiera się na „wydziałach”, które są rezultatem współpracy z firmami reprezentującymi daną branżę.

Tegoroczne wydanie projektu przewiduje uruchomić 6 wydziałów:

  • inwestycje
  • marketing
  • rachunkowość
  • nieruchomości
  • logistyka
  • controlling,

w skład których wejdą elementy, których różnorodność i kompleksowość sprawia, iż projekt jest jeszcze bardziej ciekawy dla jego uczestników:

  • Ścieżka kariery- ma na celu zapoznanie studentów z możliwościami rozwoju w danej branży, wymaganiami pracodawcy odnośnie zatrudnienia pod kątem pożądanych umiejętności oraz wskazanie ewentualnych kierunków rozwoju.
  • Open day- ukierunkowany jest na zapoznanie studentów z realiami pracy oraz przybliżenie specyfiki działalności firmy.
  • Trening praktyczny- stanowi główny element projektu złożony z cyklu około 3 spotkań praktycznych mających na celu kształtowanie umiejętności oraz wiedzy wyselekcjonowanej grupy uczestników. Rozbudowana forma bloku zakłada część teoretyczną, przełożenie jej na podłoże praktyczne oraz następnie wykorzystanie na konkretnych działaniach.

Korzystając z doświadczenia nabytego w zeszłorocznej edycji projektu, w tym roku koncepcja uniwersytetu została wzbogacona o targi informacyjne. Targi te stanowić będą wspaniałą okazję dla firm uczestniczących w projekcie do wykreowania pozytywnego wizerunku w środowisku studenckim, a studentom da możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Projekt będzie odbywał się w kwietniu i maju tego roku, a szczegóły dotyczące przebiegu poszczególnych wydziału zachęcamy śledzić na oficjalnej stronie przedsięwzięcia: www.paneuropa.eu.org/up na której również odbędą się zapisy, do których zachęcamy wszystkich studentów Uniwersytetu Ekonomicznego!