Studencki Fundusz Inwestycji - SKN Progress

imagesSFI, czyli Studencki Fundusz Inwestycji to ogólnopolski projekt umożliwiający inwestowanie na giełdzie realnym kapitałem. Zamiast przeprowadzania kolejnej symulacji giełdowej postanowiliśmy udostępnić 20 000 zł na inwestycje na GPW, a także dzięki dźwigni finansowej 300 000 zł na giełdę towarów (kapitał na rynek towarów w pełni pochodzi od Partnera Głównego Projektu firmy OSTC). SFI przeznaczone jest dla osób powyżej 18 roku życia. Dziesiątka SFI wybrana podczas czteroetapowej rekrutacji, zdobędzie możliwość podejmowania decyzji inwestycyjnych, mając do dyspozycji pomoc maklera.

Dla najlepszych przygotowane zostały nagrody rzeczowe w postaci:

 • laptopów
 • telefonów komórkowych
 • iPody
 • egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego (ufundowany przez SKN Progress)
 • płatnych praktyk
 • bezpłatnych praktyk w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Opera
 • książki:
  • "Zostań rekinem giełdowym" - James Deporre (ufundowane przez wydawnicto Difin)
  • "od studenta do Biznesmena. Podrecznik przedsiebiorczosci" - Bartłomiej Zaborowski (ufundowane przez radio Planeta FM)
  • "BUDŻETOWANIE W PRZEDSIĘBIORSTWIE Kompendium wiedzy" - Roman Kotapski (ufundowane przez wydawnictwo Marina)
  • "Działalność kredytowa banku komercyjnego" - Izabela Emerling (ufundowane przez wydawnictwo Marina)

 

Inspiracją do organizacji projektu SFI jest niezwykły sukces Student Investment Fund w USA, który trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat. Projekt ten cieszy się uznaniem w środowisku ekonomicznym oraz popularnością wśród studentów.

Uczestnicy otrzymają także wirtualny kapitał równoznaczny z realnym do prowadzenia rankingu Grupy SFI.

Grupa SFI nie ponosi żadnych kosztów związanych z utratą realnego kapitału.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Fundusz.


SKN PROGRESS

O Progresie:
SKN Progress istnieje 18 lat, organizacja posiada ponad 60 członków, 8 ambasadorów firm. Zrzesza studentów z ponad 10 kierunków, m.in.: ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, MSG, logistyka, dziennikarstwo, zarządzanie.

Historia Progressu:
Progress powstał 18 lat temu, kiedy grupa ekonomicznych pasjonatów postanowiła sprostać wymaganiom, jakie stawiał zarówno rynek pracy jak i kształtująca się wówczas rzeczywistość. Konferencje i spotkania, które były wówczas organizowane przez członków koła zbierały w jednym miejscu wielu studentów, ale nie tylko. Progress dumny był z faktu, iż zapraszani goście ze środowiska ekonomicznego, (ówcześni politycy i finansiści) chętne, spotykali się z młodymi ludźmi by przedstawiać swoje wizje i dyskutować na bieżące tematy.

Po 17 latach działalności przede wszystkim rozbudowaliśmy nasze struktury organizacyjne, poszerzyliśmy działalność o nowe projekty. Współpracujemy z wieloma firmami i instytucjami, a ponadto wciąż ucząc się na wieloletnich doświadczeniach naszych alumnów udoskonalamy działania i trafiamy do coraz szerszego grona potencjalnych odbiorców. Jednak idee pozostają wciąż te same.

Aktualna działalność
W chwili obecnej jesteśmy jedną z najstarszych oraz największych organizacji studenckich Uniwersytetu Łódzkiego. Działamy przy Instytucie Finansów, Bankowości i Ubezpieczeń na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym i należymy do Korporacji Studenckich Kół Naukowych Uczelni Ekonomicznych CESSA. Zasięg naszej działalności wykracza daleko poza mury katedry i wydziału. A to za sprawą naszych członków, którzy studiują m.in. na Wydziale Zarządzania, Prawa i Administracji czy na Politechnice Łódzkiej.

Tworzymy grupę ponad 60 osób, które dobrowolnie i bez żadnego wynagrodzenia „pracują” kilka a czasem kilkanaście godzin w tygodniu realizując zadnia i projekty, których się podjęliśmy.

www.progress.org.pl