CMI - Czas Młodych Inwestorów

imagesProjekt Czas Młodych Inwestorów stworzony przez Organizację Studencką Paneuropa, powstał z myślą o przedsiębiorczych studentach, którzy sami chcą zatroszczyć się o swoje finanse. Jego ideą jest uświadomienie młodym ludziom, że dzięki inwestycjom mogą zabezpieczyć swoją przyszłość i osiągnąć niezależność finansową, a także pozyskać fundusze na własny biznes.

Przedsięwzięcie to obejmuje zagadnienia z dziedziny szeroko pojętych inwestycji. Ma na celu przybliżenie studentom polskich uczelni zarówno praktycznej, jak i teoretycznej wiedzy na temat rynku kapitałowego. Grupą docelową projektu są wszyscy studenci, którzy interesują się tematyka inwestycji i pragną pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu.

Głównym elementem projektu będzie ogólnopolska gra inwestycyjna, podczas której uczestnicy będą rywalizowali z pracownikami instytucji finansowych, inwestując wirtualne pieniądze w kontrakty CFD na akcje, indeksy, towary i waluty. Towarzyszyć temu będą szkolenia w formie e-learningu. Finał gry będzie miał miejsce w firmie zajmującej się profesjonalnym tradingiem na nowojorskiej giełdzie (NYSE i NASDAQ), gdzie najlepsi studenci po pierwszym etapie, będą mieli możliwość poznania warunków i specyfiki pracy profesjonalnego tradera inwestując realną gotówką.

Kolejnym elementem projektu jest blok szkoleniowy, który zostanie przeprowadzony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, będzie obejmował szkolenia z zakresu inwestycji alternatywnych, rynku FOREX, a także polskiego rynku kapitałowego – GPW. Odbędzie się również spotkanie, które ma na celu zapoznanie młodych ludzi z działalnością Aniołów Biznesu. Dla studentów, którzy już rozpoczęli swoja przygodę z inwestowaniem przygotowaliśmy warsztaty z zakresu wyceny i oceny atrakcyjności instrumentów finansowych.

Więcej o projekcie na: CMI.paneuropa.eu.org