Twoje pieniądze mogą pracować za Ciebie!

imagesO tym jak inteligentnie i efektywnie inwestować posiadany kapitał będą mogli przekonać się uczestnicy Festiwalu Inteligencja Finansowa, który odbędzie się w grudniu w 8 największych miastach kraju.

Festiwal Inteligencja Finansowa organizowany przez Studenckie Forum Business Centre Club, ma za zadanie przybliżyć studentom i młodym przedsiębiorcom możliwości efektywnego zarządzania kapitałem i inwestowania go w odpowiednie instrumenty oraz poszerzanie ich wiedzy w zakresie finansów, zarządzania i biznesu. 

Co się będzie działo?

Bezpłatne szkolenia, warsztaty i prelekcje, które odbędą się w trakcie Festiwalu będą dotyczyć 3 głównych obszarów tematycznych, adekwatnych do aktualnego zapotrzebowania młodych ludzi i sytuacji na rynku: zakładanie i prowadzenie przedsiębiorstwa, inwestowanie i dochód pasywny. – Podczas projektu edukujemy głównie w dwóch obszarach, czyli inwestowania wolnych środków (różne metody i wybór najwłaściwszej i najefektywniejszej dla danej osoby), a także z zakresu wyboru metod finansowania swojej działalności i kariery albo edukacji. W spotkaniach organizowanych w trakcie Festiwalu mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani po wcześniejszym zapisaniu się na konkretne wydarzenie na stronie internetowej projektu - tłumaczy Joanna Wilk, wiceprezes ds. projektów i promocji Studenckiego Forum BCC.

Doświadczeni prelegenci

Jednym z prelegentów Festiwalu Inteligencji Finansowej będzie Sławek Muturi, który po osiągnięciu wolności finansowej w maju 2009 roku zrezygnował z etatu w globalnej firmie konsultingowej Deloitte, gdzie był partnerem oraz wiceprezesem zarządu. Obecnie kieruje firmą „Mzuri”, która zarządza najmem lokali, a ponadto założył stowarzyszenie Mieszkanicznik, skupiające ludzi zajmujących się wynajmem mieszkań. Z wykładem na temat tego, jak uzyskać wolność finansową dzięki inwestowaniu w nieruchomości, odwiedzi Katowice, Warszawę, Poznań, Kielce, Częstochowę i Kraków. – Młodzi ludzie powinni wiedzieć, że im wcześniej zaczną budować swój portfel mieszkań na wynajem, tym dłużej będą cieszyć się osiągniętą wolnością finansową. Edukacja w zakresie finansów i popularyzowanie idei wolności finansowej są szczególnie istotne wśród studentów, bo pozwolą im na podejmowanie optymalnych ekonomicznie decyzji w przyszłości – mówi Sławek Muturi.

Praktycy

biznesu Spotkania organizowane w trakcie Festiwalu Inteligencji Finansowej poprowadzą również przedstawiciele m.in. X-Trade Brokers, TeleTRADE, OSTC, Biznes Instytut, a także Domu Maklerskiego PKO. W Poznaniu Jakub Sobczak, twórca portalu PolakPotrafi.pl, wyjaśni na czym polega crowdfunding, w Krakowie temat psychologii inwestowania przybliży Konrad Grzebień, zaś w Trójmieście będzie można dowiedzieć się, jak zawodowo grać w pokera.

Festiwal Inteligencji Finansowej, wcześniej Inteligencja Finansowa, to projekt Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club, realizowany od 2008r. w największych miastach Polski. Dotychczas w projekcie uczestniczyło 5000 studentów zainteresowanych tematyką inwestycji. Tegoroczna edycja Festiwalu Inteligencji Finansowej nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odbędzie się w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Częstochowie, Toruniu, Gdańsku, Kielcach i Katowicach. Festiwal zainauguruje debata dotycząca przyszłości rynku inwestycyjnego na Śląsku i roli, jaką odegrają w niej młodzi ludzie, która odbędzie się już 3 grudnia w katowickim Centrum Informacji Biznesowej i Bibliotece Akademickiej. W czasie projektu 90 prelegentów przeprowadzi 110 szkoleń, warsztatów i prelekcji na temat możliwości inwestowania i pomnażania swojego kapitału. Festiwal Inteligencji Finansowej zakończy się Galą Finałową, która odbędzie się 18 grudnia w Warszawie.

O Studenckim Forum Business Centre Club

Działamy przy największej organizacji prywatnych przedsiębiorców w kraju – Business Centre Club. Studenckie Forum BCC to 450 studentów, w 19 miastach w Polsce. Jesteśmy grupą młodych, pełnych pasji ludzi, którzy nieprzerwanie od 10 lat promują ideę rozwoju osobistego, jak również przedsiębiorczości. Wynikiem naszej ciężkiej pracy jest 6 inicjatyw ogólnopolskich i aż 20 regionalnych.

Więcej informacji na:
http://www.inteligencja-finansowa.org.pl/