SFI Gala Podsumowująca

imagesPrzez ostatnie 3 miesiące dziewiątka specjalnie wyselekcjonowanych studentów miała okazję brać udział w projekcie giełdowym innym niż wszystkie dotychczas powstałe. Prawdziwa rywalizacja, prawdziwe emocje i – przede wszystkim – prawdziwe pieniądze, to cechy, które sprawiają, że Studencki Fundusz Inwestycji nie jest kolejną „symulacją gry na giełdzie”, lecz realnym wstępem do świata inwestycji. Po okresie ciężkiej pracy, nadszedł wreszcie czas, by podsumować działania uczestników projektu. Gala Podsumowująca trzymiesięczne starania, którą swoją obecnością uświetni dodatkowo prezes zarządu DM ALFA Zarządzanie Aktywami S.A. oraz były główny ekonomista Noble Banku – Alfred Adamiec, odbędzie się już 6 czerwca 2012r. o godz. 11.30 w auli C140 Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Studencki Fundusz Inwestycyji

W tym roku odbyła się już trzecia edycja projektu Studencki Fundusz Inwestycji – nowatorskiej inicjatywy, która daje możliwość studentom inwestowania realnym kapitałem. W tegorocznej odsłonie grupa SFI posiadała do dyspozycji 10 000 zł realnego kapitału, przeznaczonego do inwestycji na GPW oraz 10 000 USD na transakcje na rynkach Forex i towarowym. Projekt cieszy się ogromną popularnością i jest laureatem wielu nagród między innymi Nagrody Lesława A. Pagi. Głównymi partnerami SFI, którzy zapewnili uczestnikom kapitał do inwestycji są REGIUM GROUP, Fundacja 2065 im. Lesława Pagi oraz OSTC.


Gość specjalny

Tegoroczną Galę Podsumowującą SFI swą obecnością uświetni Alfred Adamiec. Prezes zarządu DM ALFA Zarządzanie Aktywami S.A. oraz były główny ekonomista Noble Banku przeprowadzi otwarty wykład szkoleniowy na temat: Dostosowanie strategii inwestycyjnych do zmieniających się warunków. Jak inwestować w zależności od charakteru inwestora? Na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać? Jest to unikatowa propozycja zarówno dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu największych polskich instytucji finansowych a także tych, którzy chcą zwiększyć swoją skuteczność inwestycyjną na bardzo relatywnym rynku.

IMPREZA ROKU SFI

Drugim wydarzeniem zwieńczającym trzecią edycję SFI jest IMPREZA ROKU, która odbędzie się również 6 czerwca, w łódzkim klubie Lordi’s o godz. 22:00. Występy zmysłowych tancerek, pokazy capoeiry, profesjonalne sesje zdjęciowe i firedance to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają uczestników tego wydarzenia. Więcej informacji znajduje się na oficjalnym facebook’owym profilu wydarzenia pod adresem http://www.facebook.com/ ImprezaRokuSFI.

Partnerzy

Trzecią edycję projektu wspierali: REGIUM GROUP, Fundacja 2065 im. Lesława Pagi, OSTC, Trading School, Forecast Consulting Sp. Z o. o., J.P. Morgan, NYSE Liffe, Planeta.fm, Parkiet.com, Bankier.pl, Day-Trader.pl, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, DlaStudenta.pl oraz ManpowerGroup. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Finansów, Uniwersytet Łódzki oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny i Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.