Laboratorium Finansowe - projekt

imagesOstatnio w sieci natrafiłem na projekt przygotowany i realizowany na terenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - Laboratorium Finansowe. Pełna nazwa laboratorium to „Laboratorium adaptacji innowacji ekonomii w obiektowych technologiach informatycznych”.

Laboratorium Finansowe Instytutu Badań i Analiz Finansowych (IBAF) to specjalistyczna sala o charakterze dealing roomu zaprojektowana i wyposażona w innowacyjny sposób mający umożliwić realizację celów edukacyjnych i naukowo-badawczych.


Informacje odnośnie Laboratorium zamieszczone na oficjalnej stronie: Projekt Laboratorium Finansowego IBAF jest wzorowany na najlepszych światowych rozwiązaniach w dziedzinie tworzenia przy uniwersytetach profesjonalnych sal transakcyjnych pozwalających zarówno na edukację finansową w wyjątkowych warunkach, jak i prowadzenie nawet najbardziej zaawansowanych badań naukowych (przykłady takich rozwiązań znajdują się w zakładce „Laboratoria na świecie”). Charakterystyczne dla nich jest zgromadzenie w sali laboratoryjnej sprzętu typowego dla miejsca pracy maklera, brokera czy dealera finansowego i rozmieszczenie go w sposób stanowiący wierne odwzorowanie wyposażenia takiej sali. Ma to niebagatelne znaczenie z punktu widzenia jakości procesu dydaktycznego, który jest realizowany w takim miejscu. Uczestnicy zajęć nie tylko mogą posługiwać się sprzętem analogicznym do tego, który jest wykorzystywany w prawdziwych salach tradingowych, ale także mogą doświadczyć atmosfery takiego miejsca. Tego rodzaju niematerialne czynniki inspirują i są nieocenioną zachętą do studiowania często niełatwych zagadnień finansowych.

Bardzo ciekawa inicjatywa, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość zapoznania się ze sposobem działania oraz stylem pracy traderów. W Polsce coraz bardziej rozwija się tematyka firm Proprietary Trading skupiających młodych ludzi na rozwoju w kierunku realnego tradingu na światowych giełdach, zarówno akcji jak i kontraktów terminowych, opcji czy towarów. Możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia podczas studiów stanowi bardzo atrakcyjną możliwość dla studentów.

Warto więc obserwować rozwój tego projektu, tymbardziej gdy zarządzający Laboratorium Finansowym planują dostarczać studentom wiedzy z zakresu inwestycji oraz stale poszczerzać ofertę edukacyjna.

Informacja od przedstawiciela Laboratorium Finansowego: Zwracamy się w tej wiadomości do ludzi doświadczonych w inwestycjach na rynkach kapitałowych i walutowych, posiadających także doświadczenie w prowadzeniu szkoleń lub konsultacji. Możemy zaoferować współpracę osobom, które potrafią w interesujący i nieszablonowy sposób zaprezentować i przekazać innym swoją wiedzę inwestycyjną.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: http://www.laboratorium-finansowe.pl