[Trading - video] Zagranie na WUBA - wychodzenie z pozycji

wuba1

 

Chciałbym dzisiaj pokazać Wam jedno zagranie z ostatnich sesji. Przede wszystkim zwrócę w nim uwagę na to jak ważna jest realizacja zysku. Traderzy, szczególnie początkujący mają tendencje do tego że zżera ich chciwość. Mając zysk, cały czas chcą by się powiększał, przegapiając tym samym odpowiedni moment do wyjścia z pozycji.

Czy może się to skończyć wiemy. Szybką zmianą zysku na pogłębiająca się stratę. W poniższym artykule znajdziesz nagranie video z sesji wraz z komentarzem.


Zagranie na spółce WUBA

Spodobał mi się wykres spółki WUBA, na którym oczekiwałem na wybicie górą. Szczególnie decyzja ta była podparta pewną powtarzalnością wypełnień zleceń oraz big lot'sów na oknie Level II.

Zyski zostały zrealizowane z ruchem 0.20-22$, 0.43$, 0.57$. Dlaczego? Czemu nie trzymałem pozycji dłużej?

O tym wszystkim dowiesz się po wysłuchaniu poniższego nagrania video. Na nim zarówno wejścia/wyjścia z pozycji jak i mój komentarz.

 

{youtube}1OhVnzhPPlw{/youtube}

 

Błąd początkującego

Bardzo często początkujący gracze chcą więcej i więcej. Trzymają na pozycji zysk większy czy mniejszy, ale za każdym razem jest im to za mało. Zakładają wyjścia po określonej cenie, ale gdy kurs się tam już znajduje stwierdzają "A poczekam jeszcze chwilę, pewnie pójdzie dalej i zarobię więcej".

Cholera, co tu dużo mówić - sam tak robiłem jakieś 10 lat temu. I zwykle na takiej pozycji dostawałem ostatecznie po dupie. Zysk topniał, był już za mały (w pamięci miałem to, że pozycja dawała zarobić więcej) więc przetrzymywałem pozycje. Która ostatecznie spadała poniżej wejścia i zaczynałem na niej tracić.

Czemu tak się działo? NIE MIAŁEM PLANU. To znaczy miałem, chciałem zarobić. Ale mój plan nie uwzględniał większej liczby scenariuszy. Tego gdzie zrealizuje zysk, co zrobię gdy kurs zacznie zawracać, jakie sygnały stanowią dla mnie o natychmiastowym zamknięciu pozycji.

Jeżeli nie obejrzałeś powyższego nagrania, tylko spojrzałeś na wykres. Proszę włącz nagranie. Na nim zobaczysz jak zakończył się ten dzień na spółce WUBA. I jak mogłby się skończyć przetrzymywanie tej pozycji by "dała zarobić więcej". Miałem jednak swój plan, w którym zrealizowałem swoje scenariusze.

 

 

 

Krótkie pytanie do Ciebie? Na jakim grasz aktualnie rynku: akcji, forex, kontrakty, a może jeszcze inne instrumenty? Napisz w komentarzu poniżej.