[Trading] - Stock Market News - gdzie szukać newsów

smn img

 

Zastanawiasz się gdzie szukać aktualnych informacji giełdowych, newsów ze spółek, informacji makreokonomicznych czy odczytów danych takich jak PMI, Non-farm payrolls czy bezrobicie?

Jeżeli pragniesz być aktwynym traderem, day traderem, powinieneś mieć dostęp do danych giełdowych, newsów ze świata – w jak najszybszej formie. Jak tego dokonać? Wystarczy śledzić odpowiednie strony www, kanały na twitterze lub zakupić dostęp do świetnych platform z newsami.

W dniu dzisiejszym przedstawię Ci serwisy z “Stock Market News”, z kórych ja korzystam na co dzień. Dodaj je do ulubionych lub stestuj w okresie darmowym I oceń sam.

 

Dlaczego potrzebny Ci dostęp do newsów giełdowych

newsyPamiętaj, że na giełdzie liczy się dostęp do informacji. To jaką masz przewagę nad innymi graczami giełdowymi, określa szybkość reakcji na pojawiające się dane. Wyobraź sobie sytuację, w której pojawia się bardzo ważna sytuacja giełdowa, a Ty nie masz pojęcia co się dzieje. Rynek zaczyna mocno spadać bo np. Pojawiła się ważna informacja z rynku ropy. Ty starasz się szukać cały czas miejsca na odwrócenie I tracisz tym samym pieniądze.

Obecnie dostep do informacji jest na wagę złota. Nie musisz korzystać od razu z płatnych platform, ale warto byś nie ignorował ruchów giełdowych, które odbywają się na dużym wolumenie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze I nerwy. A gdy dojdziesz do momentu, w którym nauczysz się odpowiednio korzystać z pojawiających się newsów giełdowych – zaczniesz na tym dodatkowo zarabiać dobre pieniądze.

Dzieki systemom newsów, serwisom z newsami giełdowymi czy szybkim informacjom pojawiającym się na aktywnych kontach traderów czy serwisów na twitterze otrzymasz:

 1. Szybkie informacje na temat aktualnych wydarzeń giełdowych
 2. Dostęp do informacji na temat wystąpień ważnych ekonomistów, polityków
 3. Informacje na temat publikowanych wyników finansowych spółek
 4. Informacje na temat publikowanych danych makroekonomicznych
 5. Informacje na temat newsów publikowanych przez spółki.

 

Najważniejsze strony z newsami giełdowymi

Warto byś zaznajomił się z najbardziej znanymi i popularnymi wśród inwestorów i traderów serwisami giełdowymi publikującymi dane giełdowe oraz informacje makroekonomiczne. Zazwyczaj dodawane są również do nich komenatarze oceniające aktualną sytuację rynkową.

Wśród najbardziej popularnych polecam:

 1. CNBC – Oficjalna strona CNBC: www.cnbc.com
 2. MarketWatch – Oficjalna strona MW: www.marketwatch.com
 3. Reuters – Oficjalna strona Reutersa: www.reuters.com/finance/markets/us
 4. FxStreet – Oficjalna strona: www.fxstreet.com
 5. Finance Yahoo – Oficjalna strona: http://finance.yahoo.com
 6. Google Finance – Oficjlana strona: http://google.com/finance
 7. Stooq.com – Oficjalna strona: http://stooq.com
 8. Comparic.pl – a w szczególności dział Rynki na żywo: http://comparic.pl/forex-na-zywo/

 

Jakie dane makroekonomiczne są najważniejsze

Do najważniejszych danych makroekonomicznych, na które ja zwracam uwagę i podczas publikacji których trejduje należą:

 1. Non-Farm Payrolls – uwielbiam szczególnie te dane, gdy dość mocno ruszą rynkiem. Bardzo dobrze można wtedy potrejdować w trakcie pre marketu.
 2. GDP
 3. PMI
 4. Retail Sales
 5. Personal income
 6. ADP Employment Change
 7. Initial Jboless Claims
 8. Continuing Claims
 9. FED decision about rates
 10. Unemployment Rate

 

To według mnie najważniejsze dane makroekonomiczne, których publikacji powinieneś oczekiwać. Jeżeli jesteś poczatkującym traderem, lepiej w tych godzinach abyś nie posiadał otwartych pozycji.

W okresach większej zmienności na rynku, te dane potrafią naprawdę doprowadzić do olbrzymiej zmienności oraz wzrostu wolumenu.

Dodatkowo warto abyś obserwował dane dotyczace publikacji na rynkach gazu oraz ropy. Są to dane takie jak: Natural Gas Inventory oraz Crude Oil Inventory.

 

Platformy badawczce

Od lat mam wśród obserwowanych serwisów dwa. Jeden z nich jest to Citron Reserach. Zazwyczaj informacje jakie pojawiają się na łamach tego serwisu – mają olbrzymi oddźwięk na to co wydarzy się w jego kursie.

Strona Citron Research: http://www.citronresearch.com/

Informacje na temat tego czym zajmuje się firma znajdziesz tutaj: http://www.citronresearch.com/who-is-citron-research/


Zwykle informacje te są bardzo negatywne, a ruch na spólkach mocno zniżkowy. Informacje z Citron Reserach otrzymuje na maila. I tutaj znowu liczy się szybkość. Pamiętaj, że taki mail trafia do tysięcy czy nawet dziesiątek tysięcy ludzi. To z pewien sposób samo nakrecająca się maszyna. Kto otrzyma ostatni ten zwykle, widzi na wykresie że spadek mamy już dawno za sobą. Kto jest jednym z pierwszych może szybko zareagować I skorzystać z pojawiającego się ruchu.

Spójrz na jeden z ostatnich przykładów. Citron Reserach wysłał informacje o bardzo złej kondycji na spółce Chemours Company (symbol CC). Spółka bardzo mocno zareagowała na ten news. Doszło do szybkiego spadku. Osoby, które szybko wykorzystały newsa, mogły uczestniczyć w tym ruchu.

Jednak, jak widzisz nie zawsze news musi się sprawdzić. Osoby, które zagapiły się, próbowały szukać shorta później, mogły mocno na tym stracić. Spółka nie zawsze reaguje do końca sesji spadkami. Często rynek ma zupełnie inne spojrzenie na sytuację.

 

 

stockmarketnews

 


Często jednak się nie mylą. Poniżej przyklad spólki Valeant Pharmaceuticals (symbol VRX). Informacja o złej kondycji spółki pojawiła się 21 października 2015 kiedy kurs wahał się na poziomie okolo 240$. Tego samego dnia kończąc sesję na 229$. W przeciągu tygodnia kurs zanurkował do poziomu około 160$ by po miesiącu być już na poziomie 70$. W dniu dzisiejszym spółka notowana jest po 20 dolarów.

vrx

 


BioRunUp – newsy ze spółek biotechnologicznych

Drugą platformą z newsami jest coś co interesuje mnie pod kątem danych ze spółek biotechnologicznych. BioRunUp mam zarówno w formie newslettera jak i konta na twitterze.

Strona oficjalna: http://www.biorunup.com/

Twitter: https://twitter.com/BioRunUp


Informacje na rynku spólek farmaceutycznych to paliwo napędowe do mocnych ruchów – zarówno wzrostowych jak i spadkowych. Po dobrym newsie ruch kilkudziesięciu czy kilkuset procentowy nie jest niczym dziwnym. To samo dotyczy spadków na poziomie kilkudziesięciu procent przy złej informacji. Polecam obserwować spółki farmaceutyczne, szczególnie w okresie publikacji danych z FDA.

 

 

Plaformy z newsami giełdowymi

Od lat korzystam ze świetnej platformy z newsami Benzinga Pro. Jest to platforma płatna, jednak jej koszt w stosunku do tego jak można wykorzystać pojawiające się newsy – potrafi się spłacić jednym zagraniem.

Przegląd tego co oferuje ta platforma z newsami wraz z moim komentarzem znajdziesz na poniższym filmie:

 

{youtube}MxW7VIxWvew{/youtube}

 

Aktualnie platforma nieco się zmieniła (dograłem nowszy film, tu jednak bez mojego komentarza)

 

{youtube}Hyik6d4MAss{/youtube}Jak widzisz dostęp do danych, które udostępnia jest bardzo szeroki. Przede wszystkim do najważniejszej grupy zaliczam aktualne newsy publikowane ze spółek notowanych na amerykańskich giełdach akcji NYSE, NASDAQ, AMEX.

Nieraz pojawia się dynamiczny ruch, szczególnie na tanich spółkach. Gdy nie ma w tym pokrycia w żadnym giełdowym newsie, często dochodzi do szybkiego powrotu kursu spółki. Gdy na platformie pojawi sie natomiast jakikolwiek news, który mogę przeanalizować – wiem, co kryje się za tym ruchem I jaki jest jego potencjał do kontynuacji lub powrotu.

Spójrz na przykład spółki z ostatnich dni. Szybki wzrost z 1.90$ na 2.80$ nie poparty żadnym newsem. To spowodowało, ze tak szybko jak kurs wzrósł, doszło do jego spadku dokładnie do poziomu z którego wystartował.

 

 

pump

To jest tzw. Pump and dump. Czyli sztuczne wypchanie kursu, często poparte sztucznymi kampaniami tzw. Naganiaczy na róznych forach giełdowych czy tzw. Promotorów spółek.

Bardzo często początkujący traderzy, nie mający dostępów do newsów, próbują szukać longów na tego typu spółkach, gdzie powoli mamy odwrócenie. Po pierwsze nie wiedzą co spowodowało ten ruch, nie są w stanie znaleźć newsów płynących ze spółki oraz mają nadzieję, że skoro kurs wystrzelił w górę to będzie ten ruch kontynuował. Rynek jednak uczy pokory I tak szybko jak spółka mocno wzrosła, tak szybko potrafi spaść lub nawet zejśc na minus.

W platformie Benzinga PRO – bardzo dobry jest również dział z informacjami dotyczacymi publikacji wyników kwartalnych. Jeżeli wiesz jakie spółki danego dnia publikują wyniki kwartalne, nie zaskoczy Cię na nich nagła zmienność czy wzrost wolumenu. Pamiętaj, że zazwyczaj podczas publikacji wyników kwartalnych dochodzi do mocnych ruchów na spółkach, które takie wyniki publikują.

To samo dotyczy danych odnośnie przejęć czy nowych IPO. Platforma oczywiście udostępnia również natychmiastowo dane makroekonomiczne publikowane na rynku.

Jeżeli chciałbyś skorzystac z platformy - kliknij w adres: Pro Benzing News.

 

 

Stock Maret News - podsumowanie

Jak widzisz trochę tego jest. Nie oznacza to, że każdy z tych serwisów mam non stop odpalony. Korzystam na bieżąco korzystam przede wszystkim z serwisów badawczych, twittera (zapraszam zarazem do obserwowania mojego kanału na twitterze) oraz Benzinga Pro.

Codziennie przed sesją natomiast sprawdzam jakie dane makroekonomiczne będą miały swoje publikacje. Szczególnie interesują mnie dane z 14:30 oraz 16:00.

 

 

A z jakich Ty serwisów z newsami korzystasz? Podziel się ze mną informacją w poniższym komentarzu.