[Trading] - Darmowe wykresy giełdowe

wykresydarmowe

 

Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę z tradingiem na amerykańskich giełdach akcji, z pewnością przydadzą Ci się wykresy. Darmowe wykresy giełdowe, które przedstawię poniżej, dają Ci możliwość obserwacji oraz analizy technicznej na spółkach notowanych na amerykańskich giełdach akcji: NYSE, NASDAQ oraz AMEX.

Szczególnie jest to przydatne gdy planujesz opracowywać swoją strategię tradingową. Wszystkie przedstawione platformy z wykresami mają różną fukcjonalność, jednak z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

 

Darmowe wykresy giełdowe

Jednak muszę Cię uprzedzić na samym początku: darmowe wykresy mają to do siebie, że wprowadzają pewne ograniczenia.

Są to:

- wykresy opóźnione o 15 minut

i/lub

- notowania na wykresach uwzględniają jedynie dane z BATS/EDGA (czyli na mniej płynnych spółkach, wykres niekoniecznie będzie odzwierciedlał rzeczywistość; ale na płynniejszych spółkach, nie będzie tego problemu).

 

 

Już we wrześniu V edycja konferencji którą organizuję - DayTrader Event. To świetna okazja żeby zdobyć dobrą wiedzę, poznać się oraz spotkać wielu ciekawych trejderów z mojego środowiska. Szczegóły oraz zapisy: http://konferencjatradingowa.pl

 

 

FreeStockCharts.com

FreeStockCharts.com to chyba najstarszy serwis z wykresami darmowymi, z którego korzystam stale. Analizy spółek czy indeksów, które widzisz na mojej stronie, robię po nim. Pasuje mi interfejs, funkcjonalność oraz prostota. Brakuje mi trochę magnesowego przyciągania kresek do wykresów. Co ważne - dane są w czasie rzeczywistym - z giełd BATS/EDGA. Ale dla większości z Was będzie to w sam raz. Problem pojaw się tylko na bardzo mało płynnych spółkach.

 

fsc

 


TradingView.com

TradingView.com to świetny program do analizy wykresów. Dane niestety opóźnione są o 15 minut, dlatego też dobry on jest do nauki, testów czy oceny w innym interwale niż intraday. No chyba, że się dopiero uczysz i tak naprawdę nie są Ci na ten moment potrzebne dane w czasie rzeczywistym.

Bardzo schludny interfejs, dużo wskaźników.

 

tradingview

 

 

 

BigCharts.com

 

BigCharts.com tego programu używałem kiedy jeszcze trejdowałem w biurze proptradingowym. Wykresy z platformy na jakiej tam trejdowałem były tragiczne wtedy, a zarazem nie mogłem odpalić platformy by ponalizować w domu. Korzystałem więc między innnymi z BigChartsów. Troche w szerszym ujęciu patrzyłem na nim na spółki.

Sama platforma ma podstawowe funkcje - nie jest to z pewnością dla osób, które potrzebuje czegoś w czasie rzeczywistym oraz do skomplikowanych analiz.

 

 

bigcharts

 

 

 

StockCharts.com

 

StockCharts.com o podobnej funkcjonalności do BigCharts.com. W zasadzie obydwa programy używam zamiennie, dodatkowo by spoglądać na notowania z OTC-BB i Pink Sheets. Raczej do analizy i spojrzenia w dłuższym terminie.

 

 

stockcharts

 

 

 

Zignals.com

 

Zignals.com to program, który znalazłem niedawno. Gdy zdarza się, ze freestockcharts pada - odpalam Zignals. Jeden minus platformy to taki, że najniższy interwał do analizy to 15 minut. Więc również wykorzystuje go do analizy w dłuższym terminie.

 

 

zignals

 

 

 

Sterling Trader Pro - wykresy

 

SterlingTrader.com to platforma, z której korzystam na co dzień. Poprzez RemoteDayTrader Group możesz złożyć maila o otrzymanie demówki. Niestety, dane na platformie również opóźnione o 15 minut. Ale jeżeli chcesz przetestować jak wygląda platforma, na której trejduje - zobaczyć wykresy. Będzie to w sam raz dla Ciebie :)

 

sterling

 

 

Masz pytania odnośnie wykresów? Coś Cię zaintrygowało? Napisz komentarz poniżej.