Prezenty o tematyce giełdowej na święta :)

prezentytr

 

Zbliża się Mikołaj oraz Święta Bożego Narodzenia, czas prezentów. Jeżeli jesteś zapaleńcem giełdowym lub masz kogoś takiego w swojej rodzinie czy wśród znajomych – możesz poniżej znaleźć kilka ciekawych pomysłów na świąteczno-giełdowe prezenty :))

Może to ułatwi Ci conieco sprawę znalezienia pomysłów na świąteczne prezenty. Ja z tym co roku mam olbrzymi problem :)

 

Książki o tematyce giełdowej

W tym wypadku osobiście poleciłbym kilka tytułów. Podzielę je na te, które byłby idealne dla osoby trejdującej na amerykańskich rynkach akcji oraz na ogólno giełdowe, które mogą zainteresować osoby grające na różnych rynkach.

 
 

flashBłyskotliwi Chłopcy (Flash Boys) - Michal Lewis

Recenzje tej książki znajdziesz tutaj . Opisałem ją chyba nieco ponad rok temu. Świetna lektura dla traderów z giełd amerykańskich oraz dla tych, którzy chcą dowiedzieć się co znaczy przewaga mili czy nawet mikrosekundy obecnie na rynku oraz jak duże pieniądze inwestowane są w najnowszą infrastrukturę giełdową by docierać na rynek jeszcze szybciej.
Czytając tą książke czułem się jakbym trejdował i napotykał na takie same problemy, z którymi spotkali się bohaterowie książki. Książka pisana na faktach.

Możesz ją zakupić: tutaj .

 

 

momoMomo Traders - Brady Dahl

Kojarzysz książki z serii Market Wizards? Zapewne tak. Dobre lektury, ale oderwane od realiów i tego jak wyglądają obecnie rynki. Wiekszość historii dotycyz zeszłego wieku, czyli mówiąc szczerze okresu który jes prehistorią jeżeli chodzi o dostęp do giełd, ich szybkość.
Momo Trader to 10 wywiadów z daytraderami z rynków akcji NYSE, NASDAQ, AMEX, OTC-BB, Pink Sheets. Dziesięć różnych historii traderów, korzystających z różnych strategii. Bardzo dobry materiał motywacyjny, który uświadamia jaki potencjał jest na rynku, co łączy traderów którzy odnoszą sukces.

Możesz ją zakupić: tutaj .

 

 

pstPsychologia Skutecznego Tradingu - Steve Ward

Pomysły przedstawione przez autora stanowią rezultat jego wieloletniej współpracy z traderami zatrudnianymi przez największe instytucje finansowe na świecie. Ward korzysta również z badań przeprowadzonych przez wiodących psychologów z dziedziny sportu i finansów behawioralnych. Wykorzystanie omawianych strategii z odpowiednim zaangażowaniem i koncentracją, z pewnością pomogą ci ukształtować mentalność skutecznego gracza giełdowego i przybliżą cię do osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów.

Możesz ją zakupić: tutaj .

 

 

priceactionAnaliza Price Action: trendy - Al Brooks

Autor przedstawia podstawy price action i skupia się na handlowaniu w trendach. Szczegółowo opisuje, w jaki sposób zrozumienie mechaniki rynku i analiza wykresu świeca po świecy mogą pomóc w odkrywaniu formacji, które umożliwiają osiągnięcie zysku dzięki wczesnemu otwarciu pozycji z blisko leżącym poziomem zlecenia stop loss. Brooks koncentruje się głównie na wykresach 5-minutowych, ale omawia także wykresy dzienne i tygodniowe na rynkach terminowych, walutowych oraz akcyjnych.

Możesz ją zakupić: tutaj .

 


 

bsEnhancing Trader Performance: Proven Strategies From the Cutting Edge of Trading Psychology - Brett Steenbarger

Brett Steenbarger to bardzo ceniony psycholog tradingu. Posiada on duże doświadczenie we współpracy z traderami zatrudnionymi zarówno w funduszach tradingowych jak i z traderami indywidualnymi oraz biurami proptradingowymi na świecie. Doświadczenie to przelał na papier. W książce pokazuje w jaki sposób można przekuć swoje umiejętności i talenty - tak aby zwiększyć swoje szanse na rynku. W zasadzie polecam wszystkie książki, które napisał Brett Steenbarger. 

Możesz ją zakupić: tutaj . Więcej znajdziesz na amazonie.

 

 

 

Gadżety

Jest również kilka ciekawych gadżetów, które możesz wykorzystać zarówno w ubraniu jak i powiesić na ścianie. W pełni związane z życiem tradera :)

 

-> zegary ścienne

Fajny gadżet szczególnie jeżeli masz biuro tradingowe lub pokój, który w tym celu wykorzystujesz.

 

 

zegary7 zegarów ściennych.

 

Zegary możesz nabyć w tym sklepie - koszt około 300 zł: zakup .

 

 

 

 

-> koszulki

Ciężko znaleźć w necie idealne koszulki. Ale kilka oferuje maklerska.pl. 

 

tdifmKoszulka traderska.

Traders do it for money: zakup .

Wiecej wzorów koszulek znajdziesz: tutaj.

 

 

 

 

 

  -> spinki mankietowe

Dość praktyczny gadżet, który można wykorzystać. Sam posiadam jedne tego typu, które dostałem na urodziny "Byk i niedźwiedź" :)

 

spinki1Jedna spinka o kształcie niedźwiedzia, druga byka.

Spinki możesz nabyć w tym sklepie - koszt około 80 zł: zakup .

 

 

 

 

 

spinki2Spinki w kształce dolarów.

 

Spinki możesz nabyć w tym sklepie - koszt około 100 zł: zakup .

 

 

 

 

spinki3Spinki z motywem Wall Street.

Spinki możesz nabyć w tym sklepie - koszt około 239 zł: zakup .

 

 

 

 

 

spinki4Spinki "Buy low" i "Sell high".

Spinki możesz nabyć w tym sklepie - koszt około 23 zł: zakup .