[Podstawy] - Jaka platforma do daytradingu

platforma pl

 

Pragniesz rozpocząć trading na amerykańskich giełdach? Chciałbyś aby platforma wyglądała podobnie do tej z której ja korzystam? Jeżeli tak, to ten artykuł przygotowany jest dla Ciebie.

Znajdziesz w niej opis najważniejszych funckji platformy tradingowej - które wydają mi się kluczowe pod kątem daytradingu. Całość bazuje na wykorzystywanej przeze mnie platformie Sterling Trader Pro. 

 

Jakie funkcje są potrzebne w platformie?

Platforma, nie powinna być skomplikowana w obsłudze. Dobrze gdy można na niej działać w miare intuicyjnie.

Według mnie platforma powinna dostarczyć takie funkcje jak:

1. Okno kwotowan - Level 1 + Level 2

2. Okno transakcyjne - Time and Sales

3. Trading monitor - przegląd otwartych/zamkniętych pozycji oraz przeprowadzanych transakcji.

4. Wykresy - osobiście mi potrzebne są świece + wolumen. Nie wszystkie platformy udostępniają tak wiele wskaźników na wykresach jak np. popularny MT4 na FX.

5. Stockwatch - przeglądarkę spółek

6. Alerty - możliwość dodania własnych alertów

7. Hard to borrow - Możliwość zamawiania shortów.

8. Wbudowany skaner akcji - funkcja zwykle dodatkowo płatna

 

To moim zdaniem najważniejsze funkcje platformy, które umożliwiają trading w postaci jaką widzicie u mnie na stronie i na kanale "PolishDayTrader " na Youtube.

 

WAŻNE! Zanim zaczniesz trading już realny, poznaj swoją platformę. Osoby, które zaczynają mają tendencje do tego by natychmiast po odpaleniu realnego konto już otwierać pozycję i szybko zarabiać. Ze względu na to, że w daytradingu mamy większa liczbę routerów, ECN'ów itp. warto najpierw poznać zlecenia by nie mieć chociażby problemu z późniejszym zamknięcie pozycji :)

 

Jak wygląda platforma tradingowa na akcje z NYSE, NASDAQ, AMEX

W poniższym nagraniu przedstawiam moją platformę czyli Sterling Trade Pro. Na tej platformie działam od 2011 roku. W latach poprzednich korzystałem z innej platformy, którą dostarczała mi stara firma proptradingowa. Dla mnie przejście na Sterlinga z poprzedniej platformy było jak przesiadka z malucha do porsche :) Co nie znaczy, że platforma nie ma swoich wad oraz gorszych dni. Tak to już niestety czasem bywa.

 

{youtube}rF78i4306Rw{/youtube}  

 

Jak platformy polecam

Jeżeli planujesz aktywny trading - będzie Ci z pewnością potrzebna porządna platforma z dostępem do w/w funkcji. Wśród najbardziej popularnych wśród daytraderów platform wymienię:

  1. Sterling Trader PRO
  2. DAS Trader
  3. LightSpeed
  4. Realtick

 

 

Jakie są koszty związane z platformą

Większość platform tradingowych udostęnianych przez brokerów jest darmowa. W przypadku platform profesjonalnych, które wykorzystywane są w daytradingu poprzez firmy proptradingowe oraz brokerów skupionych na aktywnych graczach oraz instytucjach - platformy są płatne. Zwykle miesięczny koszt platformy waha się w przedziale od 70$ do 500$.

Dodatkowo należy doliczyć koszt dostępu do danych giełdowych. Więcej na ten temat pisałem w jednym z artykułów - Jakie kwotowania do daytradingu na giełdach amerykańskich.

 

 

Masz pytania odnośnie platformy tradingowej? Napisz poniżej, w miarę wiedzy postaram się Ci pomóc!