Szukaj książki:

Trading is a business - Joe Ross

Trading is a businessKup: Trading is a business
Autor: Joe Ross
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Trading Educators 2009
Ilość stron: 385
Wersja: anglojęzyczna

Opis: W swoich wcześniejszych książkach Joe Ross uczy nas technik, które wykorzystujemy przy skutecznym inwestowaniu. Trading Is A Business to książka inna niż pozostałe. Koncentruje się na psychologicznych aspektach inwestowania. Wielu inwestorów doskonale zna zagadnienia ujęte w analizie technicznej lub fundamentalnej. Mimo to nie odnoszą oni sukcesu na giełdzie. Niestety nie znają oni swoich własnych ograniczeń. Wg Joe Ross'a do pełnego sukcesu na giełdzie potrzebna jest nie tylko wiedza, ale przede wszystkim konsekwencja, umiejętność kontrolowania emocji i wykorzystywania ich na własną korzyść.

Książka ta w swojej pierwszej części uczy właściwego spojrzenia na rynek. Joe Ross opisuje tu wszystkie podstawowe błędy związane z podejściem do inwestowania. Poznamy tu między innymi takie problemy jak: overtrading, brak szerszego spojrzenia na rynek, strach i chciwość, kierowanie się opinią innych, poszukiwanie "św. Graala", inwestowanie jako źródło rozrywki lub próba zabicia nudy. W dalszej części książki czytelnik wypełnia ankietę, za pomocą której jest w stanie określić swoje słabe i mocne strony. Joe Ross uczy jak skorygować swoje błędy oraz jak korzystać ze swoich atutów.

Druga część książki koncentruje się na tematyce zarządzania kapitałem. Autor dokładnie tłumaczy i wyjaśnia w praktyce takie pojęcia jak risk management, money management, trade management i business management. Następnie omawia szczegółowo proces zarządzania inwestowaniem. Uczy w jaki sposób planować, organizować, delegować, kierować i kontrolować proces inwestowania. W dalszej części książki autor dokładnie ilustruje poprawne sposoby użycia zleceń giełdowych tak aby działały one na Twoją korzyść. Na koniec Joe Ross prezentuje serie konkretnych przykładów rynkowych, w których wykorzystuje wcześniej poznaną teorię.

Zarówno początkujących jak i zaawansowani inwestorzy znajdą w tej książce cenne sposoby zarządzania procesem inwestowania. Korzystając z doświadczeń zawartych w Trading is a busines będziesz mógł kierować swoimi inwestycjami tak jak robią to profesjonalni zarządzający funduszami na giełdzie. Joe Ross wierzy,że właściwe zarządzanie jest kluczem do osiągania w długim okresie dobrych wyników. Jeśli zamierzasz aby inwestowanie stało się Twoim sposobem na zarabianie pieniędzy, to przeczytanie książki Trading is a Business będzie milowym krokiem w realizacji tych planów.