Szukaj książki:

Liczby Fibonacciego na giełdzie - Robert Fischer

Liczby Fibonacciego na giełdzieKup: Liczby Fibonacciego na giełdzie
Autor: Robert Fischer
 Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1996
Ilość stron: 160

Opis: Autor książki jest specjalistą od projektowania programów komputerowych, służących wspomaganiu decyzji inwestycyjnych na rynkach finansowych. Swoje bogate doświadczenia wykorzystał do stworzenia jedynej w swoim rodzaju metody, łączącej fenomen liczb Fibonacciego z dyscypliną zautomatyzowanych systemów inwestycyjnych. Książka uczy nie tylko prognozowania punktów zwrotnych, ale również podejmowania właściwych decyzji, gdy punkt taki zostanie już zlokalizowany - co w praktyce bywa trudniejsze od samej prognozy.

Koncepcja Fischera przedstawiana w tej książce jest próbą wykorzystania liczb Fibonacciego do stworzenia metody prognozowania zachowań rynku i dokonywania transakcji, która łączy w sobie aspekt ceny i czasu. "Proponuję zastąpienie podejścia elliottowskiego badaniem opartym wyłącznie na ciągu Fibonacciego bez zwracania uwagi na porządek fal" - pisze autor wskazując, że współczynnik Fibonacciego jest stały, podczas gdy porządek fal bywa mylący. Fischer stwierdza, nie bez racji, że teoria Elliotta pozostawia zbyt wiele miejsca dla dowolnych interpretacji, w związku z czym chce stworzyć koncepcję opartą o jasno określone reguły, pozwalającą na zautomatyzowanie transakcji.

Metoda proponowana przez Fischera pozwala:

 • obliczać i prognozować punkty zwrotne na rynkach
 • analizować cykle gospodarcze
 • ustalać jednoznaczne reguły dokonywania transakcji


Spis treści:

 1. Współczynnik Fibonacciego
 2. Elliottowska zasada fal w zarysie
 3. Wykorzystanie formacji pięciofalowej
 4. Wykorzystanie korekt
 5. Wykorzystanie fal wydłużonych
 6. Współczynniki Fibonacciego w prognozowaniu alternatywnych poziomów cenowych
 7. Analiza czasu
 8. Łączna analiza ceny i czasu
 9. Spirala logarytmiczna


Recenzja:

Pozycja ta ukazuje "magiczne" liczby, które mają ogromny wpływ na zachowania graczy na rynku finansowym. Są one istotne i pomocne przy metodach analizy i prognozowania wielkości ruchów cenowych jak i ich długości w czasie.
Książka ta zwraca również uwagę na strategie, jakie mogą obierać uczestnicy rynku, zwłaszcza jeżeli chodzi o transakcje realizowane w realiach polskiej giełdy. Poznanie własności liczb Fibonacciego może dać inwestorom spore korzyści w postaci zysku, jak i uświadomienia wartości swoich strategii inwestycyjnych.
Agata Gabler-Śliwa, www.satrf.org