Szukaj książki:

Analiza techniczna rynków terminowych - Schwager Jack D.

Analiza techniczna rynków terminowychKup: Analiza techniczna rynków terminowych
Autor: Schwager Jack D.
Cena: 161,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 2002
Ilość stron: 768

Opis: "Ta książka została napisana przez praktyka i z perspektywy praktyka. Nie jest to kolejne kompendium wiedzy o technikach analitycznych, wskaźnikach czy systemach, posługujące się abstrakcyjnymi ilustracjami swojego wykładu.
Wyjaśniając różne techniki i metody analityczne, starałem się skupiać na kluczowych kwestiach, które często są lekceważone przez autorów książek o analizie technicznej: Jak można wykorzystać przedstawianą metodę w praktyce? Co sprawdza sie w rzeczywistości rynkowej? Co może się stać, gdy dana metoda zawiedzie? Jak projektować i testować systemy transakcyjne, by zmaksymalizować ich przyszłe, a nie minione dokonania?

Wiele metod opisywanych w tej książce wykorzystałem w praktyce, tworząc bardzo skuteczne podejście do gry na giełdzie - to znaczy takie, które przynosi pieniądze. Dlaczego zatem chcę dzielić sie tymi informacjami? Ponieważ, by użyć metafory budowlanej, dostarczam narzędzi, ale nie projektu architektonicznego - to pozostawiam już czytelnikowi. Wierzę, że czytelnicy, którzy poważnie traktują analizę techniczną, staną sie jeszcze skuteczniejsi na rynku, a ci, którzy rozumieją, że ten cel wymaga indywidualnej pracy, znajdą tu wiele użytecznego materiału."
Z przedmowy autora.

Jack D. Schwager prowadzi firmę doradczą Wizard Trading, zarządzającą funduszami klientów od 1990 roku. Jest autorem miedzy innymi The Complete Guide to the Futures Markets, Market Wizards, The New Market Wizards, Fundamental Analysis i Technical Analysis.

Spis treści

 1. Wprowadzenie: Spór pomiędzy analizą fundamentalną i techniczną
 2. Czy wykresy mają wartość prognostyczna?
 3. Rodzaje wykresów
 4. Trendy
 5. Prostokąty, wsparcie i opór
 6. Formacje
 7. Oscylatory
 8. Czy analiza wykresów ma sens?
 9. Wchodzenie na rynek w trakcie trendu i piramida
 10. Wybór linii obrony
 11. Wyznaczanie poziomów docelowych i inne kryteria zamykania pozycji
 12. Najważniejsza zasada analizy technicznej
 13. Analiza wykresów w praktyce
 14. Programy komputerowe
 15. Systemy transakcyjne: struktura i projektowanie
 16. Testowanie i optymalizacja systemów transakcyjnych
 17. Plan transakcji
 18. Osiemdziesiąt dwie reguły
 19. Mądrość czarodziejów rynku
 20. Słownik


Recenzja:

"Analiza techniczna" jest jedną z części trylogii J.Schwagera o rynku terminowym. Uznawana za klasyczną pozycję dla wszystkich zainteresowanych grą na rynku terminowym różni się istotnie od innych książek poświęconych analizie technicznej. Nie dlatego, że nie jest tylko opisem najczęściej występujących formacji, ale przede wszystkim skupia się na jej wykorzystaniu w praktyce. Wielu inwestorów często zarzuca analizie technicznej, że atrakcyjnie prezentuje się tylko na papierze, zaś w rzeczywistych transakcjach zwykle jest za późno na określenie formacji, czy trendu. Podejście Schwagera pokazuje, że analiza techniczna może być bardzo pożytecznym narzędziem, choć niewykluczone, że przeciwnicy tej tezy mają rację. Schwager nie jest bezkrytyczny w stosunku do metody technicznej. Stawia mnóstwo pytań, na które nie jest łatwo odpowiedzieć. Jak jednak sam pisze "wykresy mogą się przydać każdemu, zarówno wyznawcom analizy technicznej, jak i cynikom".
Grzegorz Zalewski, www.futures.pl