Szukaj książki:

Analiza techniczna rynków finansowych - John J. Murphy

Analiza techniczna rynków finansowych (op. miękka)Kup: Analiza techniczna rynków finansowych (op. miękka)
Autor: John J. Murphy
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1999
Ilość stron: 547
 
Opis: O bardzo niewielu opracowaniach można powiedzieć, że są zdecydowanie najlepsze w swojej dziedzinie, a właśnie tak jest od lat w przypadku "Analizy technicznej rynków finansowych" Johna J. Murphyego. Ta klasyczna pozycja, zwana biblią analizy technicznej, ukazuje się tym razem w nowej, znacznie rozszerzonej postaci. Autor dokonał zmian i uaktualnień w każdym rozdziale (blisko 300 nowych wykresów), dodając także trzy całkowicie nowe. Dotyczą one nie omawianych wcześniej wskaźników, które opracowano w ostatnich latach, wykresów świecowych oraz powiązań miedzy poszczególnymi rynkami.

Całość, pierwotnie zorientowana głównie na rynki terminowe, zawiera obecnie odniesienia do różnych rynków finansowych, co nadaje temu dziełu charakter uniwersalny. Polski przekład nowego wydania amerykańskiego z 1999 roku uzupełniony został również o obszerny zbiór testów i problemów, który w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest jako odrębna książka. Obecne wydanie polskie opatrzone jest również słownikiem terminów i indeksami ułatwiającymi korzystanie z tego podręcznika. Dzięki tym zmianom bestseller Murphyego tak w świecie anglojęzycznym, jak i w Polsce zachowa zapewne swą dotychczasową rangę także w nowym milenium.

"Gdyby można było przeczytać tylko jedną książkę o analizie technicznej, to powinna być ta."
Knight Ridder Financial Products and News

"Jest bardzo wiele książek, ale absolutnie najlepszą, która nie ma żadnej konkurencji, jest "Analiza techniczna" Johna Murphyego."
Gary Wagner, International Pacific Trading Company

"Nikt w tym pokoleniu nie wniósł więcej do analizy technicznej niż John Murphy... Jego książki powinni znać wszyscy ci, którzy interesują się giełdą. Ja się z nimi nie rozstaję."
Gail M. Dudack, Warburg Dillon Read

O autorze: John J. Murphy zajmuje się analizą techniczną od trzydziestu lat. Był dyrektorem zespołu Futures Technical Research i starszym doradcą w Merrill Lynch. Przez siedem lat współpracował jako analityk z telewizją CNBC. Jest autorem trzech książek, w tym "Analizy technicznej"", poprzedniczki tej książki. Jego druga praca, "Międzyrynkowa analiza techniczna", stworzyła nową dziedzinę badań. W swojej trzeciej książce, "Visual Investor", Murphy stosuje analizę techniczną do badania rynku funduszy powierniczych.

W 1996 roku John J. Murphy założył wraz z twórcą oprogramowania Gregiem Morrisem firmę MURPHYMORRIS, Inc., która zajmuje się tworzeniem interaktywnych programów edukacyjnych i oferuje inwestorom bieżące analizy. Ich adres internatowy to: http://www.murphymorris.com.

John J. Murphy prowadzi także własną firmę konsultingową, JJM Technical Advisors, z siedzibą w Oradell, New Jersey

Skrócony spis treści:

 1. Filozofia analizy technicznej
 2. Teoria Dowa
 3. Tworzenie wykresów
 4. Podstawowe pojęcia analizy trendu
 5. Podstawowe formacje zapowiadające odwrócenie trendu
 6. Formacje zapowiadające kontynuacje trendu
 7. Wolumen i liczba otwartych kontraktów
 8. Wykresy długoterminowe
 9. Średnie kroczące
 10. Oscylatory i opinia większości
 11. Wykresy punktowo-symboliczne
 12. Świece japońskie
 13. Teoria Elliotta
 14. Cykle
 15. Komputery i systemy transakcyjne
 16. Zarządzanie pieniędzmi i taktyka dokonywania transakcji
 17. Analiza międzyrynkowa
 18. Wskaźniki rynku akcji
 19. Najważniejsze kwestie
 20. Dodatki:
  • A. Zaawansowane wskaźniki techniczne
  • B. Profil rynku
  • C. Zasady tworzenia systemu transakcyjnegoRecenzje:

Analiza techniczna rynków finansowych Murphy'ego jest książką, która znana jest w środowisku inwestorów jako "Biblia analizy technicznej". Zawiera opisy wszystkich elementów analizy technicznej: teorię Dowa, analizę trendów, analizę formacji oraz analizę wskaźników. Książka szeroko opisuje praktyczne aspekty inwestowania, metody zarządzania kapitałem, podstawy analizy cykli oraz fal Elliotta. Znajdziemy w niej również słowniczek pojęć oraz definicje podstawowych i zaawansowanych wskaźników analizy technicznej. Mimo upływu lat dzieło Murphy’ego wciąż zawiera aktualne treści i z czystym sumieniem można ją polecić każdemu inwestorowi. Natomiast, jeżeli ktoś może o sobie powiedzieć, że jest inwestorem początkującym, powinien tę pozycję umieścić na liście lektur obowiązkowych. Pozwolę sobie dodatkowo wzmocnić moją, i tak bardzo pozytywną ocenę, sugerując, że jeśli mieliby Państwo możliwość zabrania ze sobą na bezludną wyspę tylko jednej książki z zakresu analizy technicznej, wybór powinien paść właśnie na "Biblię" Murphy'ego
Michał Masłowski, www.sii.org.pl

Książka Murphy'ego przez wielu zwana jest "biblią analizy technicznej". Jest w niej wszystko co dotyczy tego sposobu analiz. Ponadto jest to książka niejako dedykowana inwestorom na rynku futures (oryginalny tytuł to "Analiza techniczna rynków terminowych"), a zwłaszcza działających, w krótszej perspektywie. Znaczna część przykładów, to wykresy dzienne (minutowe i godzinowe). Z pewnością niezbędna rzecz dla wszystkich początkujących.
Grzegorz Zalewski, www.futures.pl