Szukaj książki:

Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów - Steve Nison

Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresówKup: Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów
Autor: Steve Nison
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1996
Ilość stron: 276
 
Opis: Praca najwybitniejszego zachodniego znawcy japońskich technik analizowania wykresów przybliża polskiemu Czytelnikowi podstawową wiedzę, dotyczącą tak zwanych "świec japońskich", a także innych metod, takich jak renko, kagi, czy "przełamanie trzech linii", które od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów na Zachodzie. Narzędzia te w istotny sposób poszerzają arsenał współczesnego inwestora i analityka wykresów pozwalając na niekonwencjonalne spojrzenie na zachowanie rynku.

"Książka ta szybko stanie się podstawowym źródłem wiedzy na temat japońskich metod analizy technicznej."
Technical Trader's Bulletin

"To obowiązkowa lektura, niezależnie od tego, czy jest się inwestorem długoterminowym, czy graczem i bez względu na to, czy dokonuje się transakcji na rynkach terminowych, towarowych czy na rynkach akcji."
Investor's Library

"Nie sposób przesadzić podkreślając zalety książki Nisona... jest to z pewnością jedna z najlepszych książek z dziedziny inwestowania, jakie kiedykolwiek napisano, jeśli chodzi o umiejętność kompetentnego, a zarazem przystępnego i jasnego wykładu... lektura tej pracy jest prawdziwą przyjemnością."
Commodity Traders Consumer Report

Spis treści:

 1. Ogólny zarys
 2. Podstawy
 3. Formacje
 4. Świece a ogólna sytuacja techniczna
 5. Jak Japończycy stosują średnie kroczące
 6. Wykresy przełamania trzech linii
 7. Wykresy renko
 8. Wykresy kagi
 9. Wnioski
 10. Słownik
 11. Aneks


Recenzja:

Pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora kierującego się choć w części analizą techniczną. Autor w sposób kompleksowy, dogłębny i jednocześnie bardzo przystępny przedstawia w swojej książce wiedzę z zakresu świeć japońskich – od historii i zasad tworzenia wykresów, po skomplikowane formacje. Po lekturze tej pozycji inwestor dostrzeże, jak duże znaczenie prognostycznie może mieć nawet jedna sesja i jak w praktyce należy odczytywać sygnały płynące ze zmiany kursu akcji. Jednym słowem - książka kompleksowo zaznajamia czytelnika z potężnym narzędziem, jakim są świece japońskie.
Całość materiału bazuje na praktycznych przykładach, warto wspomnieć o niezwykle sugestywnych opisach formacji zaczerpniętych z nomenklatury japońskiej
Konrad Smok, www.sii.org.pl