Szukaj książki:

Ekonomia dla inwestorów giełdowych - Tim Lee

Ekonomia dla inwestorów giełdowychKup: Ekonomia dla inwestorów giełdowych
Autor: Tim Lee
Cena: 74,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: WIG-PRESS 2000
Ilość stron: 240

Opis: W obliczu szybkiego rozwoju polskiego rynku kapitałowego i rosnącego zasobu wiedzy inwestorów przewidywanie zdarzeń gospodarczych i ich wpływu na koniunkturę giełdową nabiera coraz większego znaczenia. "Ekonomia dla inwestorów giełdowych" wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na pozycję, która w systematyczny sposób wyjaśniałaby zależności pomiędzy procesami gospodarczymi i cenami aktywów finansowych.

Książka Tima Lee przybliża mechanizmy działania globalnej gospodarki oraz ułatwia zrozumienie czynników ekonomicznych, które wpływają na rynki finansowe. Autor przedstawił szczegółowy opis zależności pomiędzy podstawowymi pojęciami z zakresu makroekonomii: PNB i jego składnikami, poziomem oszczędności, deficytem sektora publicznego, kursem walutowym, stanem bilansu płatniczego, stopami procentowymi i podażą pieniądza. Powiązania między gospodarką i rynkami finansowymi zostały zilustrowane licznymi przykładami pochodzącymi z krajów Europy, Ameryki i Azji. Książka przybliża też zasady europejskiej unii gospodarczej i walutowej oraz jej prawdopodobne konsekwencje dla rynków finansowych.

"Ekonomia dla inwestorów giełdowych" adresowana jest przede wszystkim do osób, które zawodowo zajmują się rynkiem kapitałowym. Książkę tę można również polecić indywidualnym inwestorom oraz studentom kierunków ekonomicznych

Spis treści:

 1. Spis diagramów
 2. Oznaczenia przyjęte w tej książce
 3. Przedmowa
 4. Pieniądz, kredyt i stopy procentowe
 5. Monetarne wyjaśnienie cyklu koniunkturalnego
 6. Realna stopa procentowa i realny kurs wymiany
 7. Oszczędności, inwestycje i strumienie płatności
 8. Bilans płatniczy i kurs wymiany
 9. Polityka monetarna przy stałych kursach walutowych
 10. Prowadzenie niezależnej polityki monetarnej
 11. Deficyt sektora publicznego, jego skutki i finansowanie
 12. Rachunek dochodu narodowego
 13. Ekonomiczny wpływ na rynki finansowe Dodatek
 14. Bibliografia
 15. Skorowidz


Recenzja Praktyka

Fundamenty, fundamenty ... . Jedna z nielicznych pozycji, przez które nie udało mi się przebrnąć do końca. Jest bardzo akademicka i stara się być przyjazna dla czytelnika, ale za ch... jej nie wychodzi. Czytając o pieniądzu M1, M2 i innych podobnych terminach spać mi się chciało.
Trzymam ją w swojej biblioteczce, bo ładnie wygląda na półce, ale ja, jako technik oceniam jej wartość według wagi papieru, a nie druku.
Paweł Śliwa, www.satrf.org