Szukaj książki:

Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora - Richard Yamarone

Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestoraKup: Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora
Autor: Richard Yamarone
Cena: 56,90zł + możliwość DARMOWEJ DOSTAWY
Czas wysyłki: 24h
Wydawnictwo: Onepress 2006
Ilość stron: 288

Opis: Śledzisz rynki finansowe i sytuację gospodarczą. Obserwujesz, jak indeksy reagują na najświeższe dane makroekonomiczne. Schemat jest prosty: jeśli dane są lepsze niż prognoza, rynek rośnie, a jeśli gorsze - spada. Ale nie wiesz, jak powstają te prognozy: które z nich są wyssane z palca, a które głęboko uzasadnione. A gdybyś nauczył się zbierać odpowiednie dane, by samemu opracowywać takie prognozy? Uniezależniłbyś się od opinii ekspertów i miałbyś swoje zdanie. Własnym prognozom ufałbyś bardziej niż cudzym i mógłbyś podejmować lepsze decyzje inwestycyjne.

Aby posiąść wiedzę ekspertów, nie musisz mieć dyplomu z ekonomii ani matematyki. Tym, czego Ci potrzeba, jest zdolność obserwacji rynku i wiedza łącząca teorię z codziennością świata finansów. Taką wiedzę znajdziesz w tej książce. B
Autor omawia 12 najważniejszych wskaźników makroekonomicznych. Pokazuje ich budowę i wpływ na rynki finansowe. Przedstawia sprawdzone metody i nowe sztuczki ekonomistów opracowujących prognozy. Bez względu na to, czy jesteś inwestorem, analitykiem giełdowym, czy z innych powodów śledzisz sytuację gospodarczą, przeczytaj tę książkę i dowiedz się, jak powstają oficjalne prognozy:
- PKB i PNB,
- zatrudnienia i bezrobocia,
- produkcji przemysłowej i wykorzystania mocy produkcyjnych,
- dostaw, zapasów i zamówień producentów,
- sprzedaży i zapasów w handlu detalicznym,
- sytuacji w budownictwie mieszkaniowym,
- nastrojów konsumentów,
- dochodów i wydatków osobistych,
- inflacji.