5-9.12.16 - Tradingowy przegląd minionego tygodnia

przeglad

 

Grudzień póki co mocny na rynku. Ostatnio opisałem, że technicznie dobra korekta na S&P 500, po której pewnie dojdzie do mocniejszego ruchu. Póki co tak się dzieje. Ale wolumen jak to już w normie, mizerny na S&P 500.

Miniony tydzień tradingowy dość słaby w moim wykonaniu. Kilka błędów zrobiło swoje. FOMO zrobiło u mnie swoje. Ale przed nami nowy tydzień i gramy dalej swoje :)

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

 

S&P 500 korekta do poziomu wybicia

S&P 500 ma siłę. Rajdy mikołaja to dla mnie troche prehistoria ;) ale w tym roku jak widać mamy rajd. 2400-2500 sądzę, że stanowi na ten moment poziom docelowy.

Poniżej S&P 500 na wykresie godzinowym, dziennym oraz tygodniowym:

 

sp81216h

 

brcd

 

brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - IDXG (notowana na NASDAQ). Pierwsze dzień wybicia trejdowałem na niej całkiem udanie. Czekałem na ruch 0.48$ - i zyski realizowałem od .64 do .93$. Także bardzo udanie. Drugiego dnia za dużo razy chciałem uprzedzić moment odwrócenia, stąd namieliłem bardzo dużo obrotu, który tylko zabrał potężną prowizję.

idxg

 

Było kilka bardzo ciekawych spółek. SPWR, IPI, CSIQ - chyba najlepiej wykorzystane. Jednak m.in. X czy NVCN dały mi mocno popalić. 

Grałem przede wszystkim wybicia i odwrócenia.

 

 

asna

sino

 

sino

 

sino

 

sino

 

sino

 

 

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelnikó mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas    |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum