7. Wymiana walut

Daytraderzy grający na zagranicznych rynkach, szczególnie na giełdach amerykańskich, najczęścięj zastanawiają się gdzie najkorzystniej wymienić zarobione: dolary, euro, funty czy franki.

Biorąc pod uwagę specyfikę współpracy z firmami proptradingowymi, a więc otrzymywanie wypłat zysków raz miesięcznie, w dolarach -> warto abyś rozważy gdzie najlepiej dokonać wymiany. Kurs wymiany stanie się dla Ciebie o wiele bardziej korzystny.

 

1. Posiadana kwota do wymiany 1000$.

2. Kurs dolara średni 3,25.

3. Kurs wymiany

  • w kantorze: 3,2zł za każdego 1$ -> po wymianie 3200 zł
  • w banku: 3,15 za każdego 1$ -> po wymianie 3150 zł
  • w internetowych kantorach: 3,2550 za każdego 1$ -> po wymianie 3255.

Jak widać rozstrzał kursu wymiany przy 1000$ potrafi wynosić aż 55 zł. Pomijam tutaj wszelkie kwestie związane z ewentualnymi kosztami przelewów/prowizji. Bowiem większość osób szuka rozwiązań, które pomijają opłaty za przelewy.

WALUTOMAT

Coraz bardziej popularna w ostatnim czasie forma wymiany waluty za pośrednictwem internetu. Szczególnie polecam osobom, które posiadają konta walutowe w bankach: PKO BP, PEKAO SA, BZ WBK, BRE Bank. Bowiem tam wymiana jest darmowa (nie ponosicie dodatkowych kosztów przelewów).

A jak widać na powyższym przykładzie oszczędność jest znacząca. Juz na 1000 $ można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, co przy wyższych kwotach stawia ten sposób wymiany na pierwszym miejscu.

Sprawdź walutomat już dziś:

 dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum