5. Sprzęt do tradingu

imagesPC Trader BOX pierwsza firma na rynku polskim oferująca traderom profesjonalne stanowiska tradingowe.

Firma była Partnerem konferencji DayTrader Event. Podczas trwania IV edycji konferencji zaprezentowała nam swoje stanowiska traderskie. Poniżej zdjęcią z konferencji, gdzie mogliśmy potestować 4 i 6 monitorowe stanowiska.

 

Wśród oferty możemy znaleźć trzy segmenty stanowisk traderskich, w wersjach: Basic, Advanced, PRO. Stanowiska traderskie spełniają wymagania wszystkich najbardziej znanych i wykorzystywanych platform tradingowych: Sterling Trader, CQG, eSignal, MetaStock, MetaTrader, Ninja Trader, Multicharts, TradeStation, ThinkorSwim, Etrade, Ameritrade, Interactive Brokers oraz innych.

Stanowiska traderskie przystosowane są do obsługi od 3 do 12 monitorów w zależności od wybranych konfiguracji. Sprzęty są przetestowane i przygotowane specjalnie pod trading. Inwestorzy mają również możliwość nabycia wielomonitorowych uchwytów pod monitory osobno lub wraz z monitorami.

Szczegóły: www.pctraderbox.pl

 

Pakiet informacyjny dotyczący polecanego sprzętu:

1. Monitory

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z monitorów o minimialnie 21 calach. W sieci można znaleźć wiele firm oferujących przygotowanie stanowiska komputerowego (przede wszystkim angielskie, amerykańskie firmy). Macie tutaj możliwość skorzystania z odpowiednich adapterów, które "łączą" monitory. Druga opcja to zakupienie oddzielnych kart graficznych, które umożliwią podpięcie 2 i więcej liczby monitorów.

Pod monitory - 3 lub więcej przyda się oczywiście stand. W internecie można znaleźć bardzo szeroką gamę produktów od 50zł do 2000 zł. W zasadzie cena uzależniona jest od specyfikacji, ilości monitorów, podłoża do którego stand ma być przymocowany.

Koszt monitorów to wydatek (w zależności od wielkości i klasy) od 300 zł w górę za sztukę.

2. Komputer.

Jeżeli wybieracie komputer z góry przeznaczony pod trading, z pewnościa powinniście wybrać taki aby w pełni wykorzystywał możliwości platformy. W tym wypadku z Intela i3-i5-i7 będzie wystarcząjącym wyborem. Jeżeli chodzi o pamięc RAM - polecam minimum 4 GB. Wszystko oczywiście zależy również od liczby danych jakie planujecie dodatkowo przetwarzać na komputerze.

3. System operacyjny.

Najbardziej polecany to Windows 7, 64 bitowy. Komputer musi działać szybko i sprawnie. Dlatego też warto powyłączać wszelkie programy ładujące się przy starcie Windowa, a które nie są przez Was użytkowane. W ten sposób komputer będzie działał szybciej i sprawniej.

4. Dodatki: klawiatura, myszka.

Polecam klawiatury oraz myszki podłączane na kabel. Bezprzewodówki mają ten minus, że mogą przestać działać w najmniej spodziewanym momencie lub po prostu nagle się zawiesić. Druga ważna kwestia to taki dobór klawiatury, aby dobrze "leżały" na nim ręce.

5. UPS.

W przypadku nagłego braku w dostawie prądu posiadanie UPS da Wam dodatkowy czas na pozamykanie pozycji. Szczególnie warte do rozważenia dla osób, które nie mają innej alternatywy kontaktu w celu zamknięcia pozycji.

6. Fotel.

Wielogodzinne siedzenie przed komputerem może przyprawić o ból pleców, mogą pojawić się problemy z szyją. Dobrze jest dokonać wyboru fotela, na którym siedząc będzie Ci wygodnie. Fotel powinien odpowiednio dopasować się do Twojej sylwetki, dzięki czemu nawet po wielu godzinach nie będziesz odczuwał dyskomfortu.

 dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum