3. Szkolenia

Szkolenia w biurach tradingowych to kluczowa rzecz jeżeli chodzi o początkującego gracza. Firmy proptradingowe, zatrudniając początkującego gracza, oferują mu szkolenie (bezpłatne, ale zawarte obostrzeniami w umowie). Tutaj dochodzimy do najważniejszej kwestii, z czego takie szkolenie się składa. Częśc firm idąc na łatwiznę, tak naprawdę nie posiada żadnego konkretnego systemu szkoleniowego: składa się z niego tylko nauczenie podstaw, objaśnienie mechaniki rynku i pokazanie jak działa platforma. W skrócie szkolenie tygodniowe, które równie dobrze można zamknąc w kilka godzin.

Inne firmy oferują natomiast solidne kilku tygodniowe lub kilku miesięczne szkolenia, podczas których nie tylko uczą czystej teorii, ale również m.in.:

  • przerabiają z graczem strategie tradingowe, które wykorzysta w dalszym okresie pracy w biurze
  • skupiają się na aspektach psychologicznych
  • omawiają aspekty zarządzania pozycją
  • omawiają aspekty zarządzania kapitałem oraz ryzykiem

 

Firmy tradingowe szkolą traderów, przekazując cenną wiedzę, którą trader wykorzysta w praktyce. Normą jest, że szkolenia dla przyjętych graczy, są darmowe. Firmy zabezpieczają się jednak lojalkami, na wypadek gdyby dana osoba chciała dostać się do konkretnej firmy jedynie w celu odbycia szkolenia, a następnia rozwiązania umowy, po jego odbyciu. Przed podpisaniem umowy warto się z nią na spokojnie zapoznać. W ostatnich latach pojawiły się firmy, które nie oferują żadnych konkretnych szkoleń, natomiast zobowiązuja gracza do podpisania np. 5 letniej lojalki, obwarowanej karami finansowymi.

Dlatego też dobrze jest, gdy firma przekaże informacje odnośnie tego jak wygląda, ile trwa i z czego składa się szkolenie, przed podpisaniem ostatecznej umowy.

 dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum