• Cześć

  Nazywam sie Tomek Przybycień
  Zarabiam na życie grając na giełdzie,
  a dokładniej na NYSE i NASDAQ.
  W wolnych chwilach piszę i dzielę się wiedzą na www.day-trader.pl. Zapraszam.

  Czytaj całość

Jak trejduje

Live trading

Skuteczne zagrania tradingowe.

Sprawdź

[Broker] Interactive Brokers - Akcje, Forex, Kontrakty, Opcje

imagesInteractive Brokers, to jeden z największych i najstarszych brokerów, którzy oferują dostęp do amerykańskich giełd akcji: NYSE, NASDAQ, AMEX oraz Pink Sheets (OTC - Bulletin Board).

Jest to jeden z najbardziej solidnych brokerów, którzy oferują otwarcie rachunku dla klientów z Polski. To dość ważna kwestia dla kont otwieranych dla graczy inwydiualnych w Polsce.

Brokera tego polecam szczególnie osobom, które szukają solidnego brokera, mają większy kapitał przeznaczny na trading oraz zależy im na dużej dostępności grania na krótkie pozycje. Interactive Brokers zapewnia również niski poziom prowizji.

 
Broker umożliwia trading na amerykańskich giełdach akcji

 1. NYSE
 2. NASDAQ
 3. AMEX
 4. OTC-BB
 5. Pink Sheets

Czyli cały zestaw instrumentów, które mogą zainteresować traderów zainteresowanych akcjami notowanymi na giełdach amerykańskich. Warto zaznaczyć, iż IB oferuje bardzo szeroką listę spółek, na których dostępne są shorty. Zwiększa to zdecydwanie możliwości tradingowe - poza longami, masz możliwość tradingu również na spadki. Jest to szczególnie ważne w okresach korekt lub odwrócenia trendu na giełdzie.

 

Wśród zalet otwarcia rachunku na szczególną uwagę zasługują

 1. Bardzo atrakcyjny poziom opłat - który został podzielony na stawki FLAT oraz TIERED. W zależności od wybranego poziomu opłat traderów mogą przysługiwać znaczne zniżki uzależnione od generowanego w skali miesięcznej obrotu. Maksymalny poziom pobieranej prowizji wynosi 0.005$ za akcję. Minimalnie, dla szczególnie aktywnych traderów, poziom ten może spaść nawet do 0.001$ za akcję. Czyli przy 1000 akcji Twój maksymalny poziom prowizji to 5$, a minimalnie jesteś w stanie zapłacić tylko 1$.

  Jak to działa?

  FIXED rate - czyli stała stawka prowizji. Wynosi ona 0.005$ / akcję (minimum 1$ na transakcję, w czym zawarte są już wszelkie opłaty giełdowe, ECN fee/rebates itp.) lub 0,5% wartości transakcji (w tym wypadku doliczone zostaną jeszcze opłaty giełdowe, ECN fee/rebates).

  TIERED rate - stawka prowizji uzależniona od generowanego obrotu. Broker określił pięc poziomów obrotu generowanego w skali miesięcznej, który uzależnia poziom płaconej prowizji. W tym wypadku poza prowizją, trader musi opłacić dodatkowo: ECN fee/rebates, opłaty giełdowe, regulatory fee oraz clearing fee. W przypadku Tiered rate - prowizja maksymalnie wynosi 0.0035$ / akcję.

  Polecam wypełnić ankietę celem pomocy w wyborze odpowiedniego modelu rozliczeń.

 2. ECN fee/rebates - w zależności od wybranej formy prowizji (Fixed lub Tiered) trader może w pełni korzystać z dostępnych poprzez platformę tradingową ECN'ów. Wykorzystanie pełnej gamy ECN'ów jest szczególnie opłacalne dla traderów, którzy składają dużo zleceń z limitem (dodają płynność na rynek), co sprawia, że otrzymuje od giełd tzw. rebates (kredyty). Np. dla ECN NASDAQ jest to 2$ za każde 1000 akcji złożonych z daniem płynności na rynek.

 3. ETB list - czyli lista spółek, na których możliwy jest trading na spadki. Przy tak olbrzmiej liczbie spółek notowanych na amerykańskich giełdach akcji, możliwość tradingu również na spadki daje traderowi znacznie więcej możliwości do zarobku.

 4. Bezpieczeństwo Twoich środków - dość ważna kwestia które określa poziom zabezpieczenia Twoich środków u danego brokera. W przypadku Interactive Brokers konta są chronione poprzez SIPC (Securities Investor Protection Corporation) do kwoty 500 000 $ (w tym limit gotówki to 250 000$).

 5. Olbrzymia liczba produktów - Broker posiada naprawdę szeroką ofertę inwestycyjną, które nie ogranicza się jedynie do amerykańskich giełd akcji.

 6. Profesjonalna platforma tradingowa - Trader Workstation - jedna z najbardziej profesjonalnych platform tradingowych w branży.

 

 

Wśród wad, które charakteryzują brokera zwrócę uwagę na:

 1. Pattern Day Trade Rule - czyli wymóg 25 000$ depozytu w przypadku kont, które spełniają założenia konta daytradingowego.
 2. Minimalny depozyt - 10 000$ w przypadku kont, które nie podlegają pod regulacje PDT Rule.
 3. Słaby support
 4. ADR fee - opłata za trading na spółkach równolegle notowanych na Francuskiej Giełdzie - jest to dodatkowa opłata 0.01-0.03$ za akcję.
 5. Minimalny poziom aktywności w skali miesiąca - Interactive Brokers nagradza aktywnych traderów. Można to uznać częściowo za plus, jednka z pewnością jest to wada dla początkujących traderów.
  Opłata ta wynosi 10$. Jeżeli trader osiągnie poziom prowizji minimalnie 30$ w skali miesiąca - opłata zostaje anulowana.
 6. Opłaty za dane giełdowe - dane non-pro (czyli dla traderów indywidualnych) to koszt 10$ miesięcznie. Z opłaty tej zwolnieni są traderzy, którzy dokonaja minimalnego obrotu który wygeneruje 30$ prowizji w skali miesiąca.

 

Podsumowanie

Uważam, że konto w Interactive Brokers jest szczególnie dobre dla traderów, którzy posiadają już doświadczenie w tradingu. Wynika to przede wszystkim z wszystkich kwestii formalnych, które wpływają na otwarcie rachunku, poziomu wymaganego depozytu (szczególnie w przypadku daytraderów).

W przypadku początkujących traderów, którzy dokonują transakcji na mniejszą liczbę akcji na pozycję do 1000 maksymalnie 2000 akcji na pozycję - konto to również może być odpowiednim rozwiązaniem. Oczywiście wszystko uzależnione jest od posiadanego kapitału, który w przypadku Interactive Brokers jest kluczowy - minimalny poziom zasilenia rachunku wynosi 10 000$. W przypadku gdy planujemy inwestycje jednosesyjne kapitał ten wzrasta do poziomu 25 000$ (w akcjach czy gotówce, który musi zostać utrzymywany w innym wypadku konto zostanie zablokowane i wymagana będzie dopłata by móc nadal inwestować). 25 000$ dotyczy kont podchodzących pod regulacje PDT - trader zawiera (otwiera i zamyka w tej samej sesji) 4 lub więcej transakcji w ciągu 5 kolejnych sesji giełdowych.

Konto również polecam dla traderów, którzy otwierają znacznie większe pozycję. Jedynym rozwiązaniem jest otwarcie rachunku, który bazuje na Tiered fee - czyli opłatach uzależnionych od generowanego obrotu.

 

---------------------------------------------------------------------------

Jeżeli pragniesz otworzyć rachunek w Interactive Brokers - kliknij poniższy banner i rozpocznij proces (jeżeli chciałbyś uzyskać pomoc w otwarciu rachunku - poradnik krok po kroku jak wypełnić formularz - skontaktuj się Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

images       

 

Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego brokera!

Chciałbyś doradzić się wyboru konkretnego brokera? Wypełnij ankietę - dzięki temu otrzymasz konkretne porównanie ofert brokerów - dostosowane do Twoich założeń tradingowych.

 

 

Jeżeli pragniesz otworzyć rachunek w Interactive Brokers - kliknij poniższy banner i rozpocznij proces (jeżeli chciałbyś uzyskać pomoc w otwarciu rachunku - poradnik krok po kroku jak wypełnić formularz - skontaktuj się Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

images       

 

 

 

dte2016konf

szkolatradingum