Szukaj książki:

Słownik finansowo-giełdowy: angielsko-polski, polsko-angielski

Słownik finansowo-giełdowy: angielsko-polski, polsko-angielskiKup: Słownik finansowo-giełdowy: angielsko-polski, polsko-angielski
Autor: Joanna Archutowska, Joanna Wróblewska
Cena: Sprawdź cenę!
Czas wysyłki: 5dni
Wydawnictwo: Poltext 2010
Ilość stron: 340

Opis: Słownik zawiera około 30 000 terminów i wyrażeń z takich dziedzin, jak m.in.:
- podstawy finansów
- wskaźniki finansowe
- finanse publiczne, w tym podatki
- bankowość komercyjna
- bankowość inwestycyjna, w tym fuzje i przejęcia
- oraz papiery wartościowe
- giełda i transakcje giełdowe
- instytucje finansowe
- skróty ważnych terminów i organizacji
- idiomy ze świata finansów i giełdy

Dr Joanna Archutowska jest adiunktem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Instytucie Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu. Współpracuje również z instytucjami i firmami doradztwa gospodarczego oraz prowadzi wykłady w Niemczech. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem i finansowaniem infrastruktury transportowej, usługach logistycznych, a także angielskim i niemieckim języku biznesu. Jest autorką m.in.: English for Finance (Poltext 2004, 2007), zbioru zadań English for Finance. Finanzsprache Deutsch (SGH 2006), słownika finansowego English for Finance. Finanzsprache Deutsch (SGH 2008) oraz współautorką podręcznika Business English for Linguists (WSEI 2008).

Mgr Joanna Wróblewska jest starszym wykładowcą w Centrum Języków Obcych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prowadzi zajęcia z zakresu Business English. Przez ponad 10 lat przygotowywała oraz przeprowadzała egzaminy z języka angielskiego dla doktorantów w SGH. Jest autorką Dictionary of Finance and Banking (Poltext 1995) i współautorką Dictionary of Finance and Insurance (Poltext 2002).