[Trading - video] - Kilka szybkich i zyskownych transakcji - tak to wygladało tydzień temu

pgf

 

W ostatnim wpisie "Armagedon + euforia - czyli to co daytraderzy lubią najbardziej" obiecałem, że wrzucę nagranie z kilkoma przykładowymi transakcjami.

W dniu dzisiejszym prezentuje trzy zagrania zrealizowane w ciągu kilku minut na spółce PGF. Co ważne, na tej spółce typowy zasięg danego dnia to 1-5 centów ruchu, a spread to zazwyczaj 1-2 centy. 24 sierpnia zasięg blisko 6 dolarów, a spread bywał i po 3$. A to pozwoliło na kilka świetnych wejść. Jakich? Zobacz dalej.


Kilka statystyk z 24.08

Zacznę od tego by przedstawić jak prezentował się tego dnia mój trading na spólkach. Ile ich było? Jaka była skuteczność wejść? Czy więcej było pozycji długich czy krótkich?

Ilość transakcji: 665.
Blisko 100% większa liczba, niż normalnie.

Średni czas trzymania pozycji: 65 sekund.
Zwykle pozycje trzymam jednak powyżej 2-3 minut. Jak widzicie, 24 sierpnia czas ten był znacznie krótszy. Z pozycji które były nieudane wychodziłem błyskawicznie - czasami po 1-3 sekundach. To dość zaniżyło średnią.

Skuteczność: 48,81%.
Wiąże się to z powyższym, natychmiast po wejściu wychodziłem z pozycji co do której zmieniało się moje spojrzenie na możliwość zysku. Co ważne tego dnia trejdowałem na 17 symbolach, tylko 3 z nich przyniosły stratę. Sumarycznie ta strata stanowiła około 2.5% zrealizowanych zysków danego dnia. Czyli nie miały żadnego znaczenia.

Największa skuteczność: 100% - w godzinach 9:30-9:50 oraz 76.92% w godzinach 9:50-10:10.
Skuteczność mnie nie dziwi w tych godzinach. Dlaczego? Ponieważ praktycznie wszędzie trejdowałem z ludźmi, a nie algorytmami które zostały wyłączone przez firmy HFT. Mogłoby tak pozostać, bo doświadczenie daje olbrzymią przewagę nad traderami, którzy grają niesieni emocjami.

 

Kilka zagrań

Poniżej kilka zagrań na spółce PGF. Na początek wykres z zaznaczonymi wejściami/wyjściami. Na filmie natomiast znajdziesz ładny opis tego jak to wyglądało na sesji - jak dynamiczny był ruch, jak zmieniał się spread.

 

pgfPoniżej znajdziesz nagranie, na którym widać tą różnicę.

 

{youtube}PyQWWggX1Zo{/youtube}

 

Kilka wykresów z 24.08

Poniżej kilka przykładów wykresów na spółkach które m.in. trejdowałem. Zwróćcie uwagę na zmienność oraz wolumen.

 

 

aal

 

jd

 

pff

 

pgf

 

pypl

 

sdy

 

xph

 

 

A jak u Was wyglądała sesja tego dnia? Trejdowałeś czy wolałeś stać z boku? Jaki jest Twój scenariusz grania, podczas tak ekstremalnych sesji? Zapraszam do dodawania komentarzy.