Jak trejduje

Live trading

Skuteczne zagrania tradingowe.

Sprawdź

[Broker] SureTrader - Akcje, Opcje

imagesSureTrader, to offshorowy broker, który umożliwia trading na amerykańskich giełdach akcji: NYSE, NASDAQ, AMEX oraz Pink Sheets (OTC - Bulletin Board).

Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, które pragną ominąć PDT Rule w transakcjach daytradingowych. Czyli zawierać więcej 3 transakcję jednosesyjne w przeciągu 5 kolejnych sesji tradingowych. 

Brokera tego polecam również osobom, którym zależy na dobrym dostępie do ETB list, czyli spółek na których jest możliwość tradingu na spadki.

 

Jeżeli pragniesz otworzyć rachunek w SureTrader - kliknij poniższy banner i rozpocznij proces (jeżeli chciałbyś uzyskać pomoc w otwarciu rachunku - poradnik krok po kroku jak wypełnić formularz - skontaktuj się Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

https://suretrader.com

 


Broker umożliwia trading na amerykańskich giełdach akcji

 1. NYSE
 2. NASDAQ
 3. AMEX
 4. OTC-BB
 5. Pink Sheets

Czyli cały zestaw instrumentów, które mogą zainteresować traderów zainteresowanych akcjami notowanymi na giełdach amerykańskich. Warto zaznaczyć, iż SureTrader znany jest w środowisku głównie ze względu na dość duża liczbę spółek notowanych na OTC-BB i Pink Sheets na których dostępne są shorty.

 

Wśród zalet otwarcia rachunku na szczególną uwagę zasługują

 1. Znośny poziom prowizji - 0.00495$ za akcję, z minimum 4.95$. Czyli poziom prowizji, które warty jest rozważenia jeżeli trejdujesz minimalnie 1000 akcji.
 2. Brak Pattern Day Trade Rule - czyli brak wymogu 25 000$ depozytu w przypadku kont, które spełniają założenia konta daytradingowego. Brak wymogu 25k$ jako depozyt wynika z faktu, że broker nie jest zarejestrowany bezpośrednio pod SEC (Securities and Exchange Commission).
 3. ETB list - czyli lista spółek, na których możliwy jest trading na spadki. Przy tak olbrzmiej liczbie spółek notowanych na amerykańskich giełdach akcji, możliwość tradingu również na spadki daje traderowi znacznie więcej możliwości do zarobku.
 4. Platforma tradingowa - zapewnia dostęp do głębi rynku. Bazuje na platformie Dad Trader Pro.
 5. Lewar 6:1 / 2:1 - dla określonych symboli możliwy jest lewar na poziomie 6:1 w ramach intraday oraz 2:1 w przypadku overnightów. Dotyczy to jedynie kont powyżej 500$.

 

 

Wśród wad, które charakteryzują brokera zwrócę uwagę na:

 1. Słaby support - uzyskać konkretną pomoc od pracowników supportu to rzecz niebywała.
 2. Prowizje - jest to zarówno plus konta w SureTrader jak i minus.  Stała opłata 4,95$ za wypełnienie. Co ważne wypełnienie - czyli jeżeli jedno zlecenie zostanie wypełnione kilkoma mniejszymi - opłata ta wzrasta 4.95$ * liczba wypełnień.
 3. Nie dla małych kont - dodatkowa opłata dla transakcji, których wartość jest poniżej 35$ -> wynosi ona 25$. Dodatkowa opłata 50$ pobierana jest również jeżeli dokonasz mniej niż 15 transakcji w ciągu kwartału.
 4. Minimalny poziom aktywności w skali miesiąca - Interactive Brokers nagradza aktywnych traderów. Można to uznać częściowo za plus, jednka z pewnością jest to wada dla początkujących traderów.
  Opłata ta wynosi 10$. Jeżeli trader osiągnie poziom prowizji minimalnie 30$ w skali miesiąca - opłata zostaje anulowana.
 5. Opłaty za dane giełdowe - dodatkowe opłaty za dostęp do głębi rynku jak i do OTC-BB i Pink Sheets. Zapisuje to w wadach, głównie ze względu na to, że dla osób które otwierają konta z minimalnym progiem - 500$ - opłaty za platformę oraz kwotowania mogą stanowić miesięcznie koszt stanowiący ponad 20% wpłaconego depozytu.
 6. 2.5$ rule - gdy pragniesz otwierać pozycję krótką na spółce której wartość jest poniżej 2.5$ potrzebujesz większego zabezpieczenia. Czyli dla spółki warte 1$, otwierając pozycję krótką na 1000 akcji potrzebujesz 3500$ kapitału na rachunku.
 7. Lewar - nie może być stosowany w przypadku opcji, penny stocks, OTB-BB, Pink Sheets oraz spółek których wartość jest poniżej 3$.

 

Podsumowanie

Konto w SureTrader, dobre jest dla osób które traktują je jako dodatkowe konto umożliwiające trading na spadki na wielu symbolach (ze względu na dużą dostępność spółek na ETB list).

Nie polecam otwierania rachunku, jeżeli planujesz wpłacić depozyt minimalny 500$. Bardzo możliwe, że w krótkim czasie wyzerujesz rachunek głównie ze względu na poziom prowizji oraz obostrzenia co do rachunku, które jest na poziomie <500$.

Plusem jest zmiana poziomu prowizji, jeżeli trejdujesz penny stocks. W tym wypadku support jest w stanie zmienić poziom prowizji na 4.95$ za transakcję maksymalnie do poziomu 10 000 akcji.

 

 

Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego brokera!

Chciałbyś doradzić się wyboru konkretnego brokera? Wypełnij ankietę - dzięki temu otrzymasz konkretne porównanie ofert brokerów - dostosowane do Twoich założeń tradingowych.

 

 

Jeżeli pragniesz otworzyć rachunek w Interactive Brokers - kliknij poniższy banner i rozpocznij proces (jeżeli chciałbyś uzyskać pomoc w otwarciu rachunku - poradnik krok po kroku jak wypełnić formularz - skontaktuj się Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

images       

 

 

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum