20-24.03.17 - Tradingowy przegląd tygodnia

przeglad

 

Czyżby coś wisiało w powietrzu i jakaś korekta się szykowała? Takie są moje odczucia po minionym tygodniu. Jak spojrzymy na interwał tygodniowy S&P 500 tak to właśnie wygląda. Jednak trochę zmienności, wolumenu - jeszcze brakuje.

Nieco skrócony tydzień u mnie, bo byłem na FX Cuffs. Pozdrawiam wszystkich, z którymi świetnie mi się podczas kongresu udało pogadać. Jak zawsze, uważam że wykłady to jest drugoplanowana rzecz. Najlepsze są rozmowy pomiędzy. W tym roku udało mi się poznać wielu fajnych traderów z różnych rynków: GPW, opcje, kontrakty. Człowiek siedzi w dość zamkniętym środowisku traderów z NYSE i NASDAQ, przez co zapomina o tym jak dużo jest produktów na rynku :)

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

Spójrz również

Jeżeli jesteś aktywnym traderem, pamiętaj o codziennie publikowanej przeze mnie liście spółek:

1. Codziennie publikuje moje stockwatche - zwykle około 13:30.

S&P 500 -> pora na korektę?

Mamy wyłamanie na tygodniówce. Jakoś za szczególnie nie wierzę w nie - brak mi wolumenu. Dopiero zejście poniżej 2330 -> 2300 uznałbym za początek głębszej korekty. Cel byłby na 2180-90.

Poniżej S&P 500 na wykresie godzinowym, dziennym oraz tygodniowym:

 

sp240317h

 

brcd

 

brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - HTGM (notowana na NASDAQ). Wzrost w minionym tygodniu na poziomie 145,5%. W piątek było to nawet więcej, ale tydzień zakończona nie na 13.25$, a 9.53$. W piątek, czyli w dniu najmocniejszego ruchu byłem na rynku nieobecny. Trejdowałem na niej trochę w czwartek.

 

htgm

 

Coraz mniej u mnie zagrań, coraz bardziej w życie wciela się zasad: scalping na bok, więcej zagrań z większym potencjałem ruchu. Co prawda minione dwa tygodnie obfitują u mnie w małą liczbę ciekawych sygnałów, trzeba dużo wyczekiwać na coś ciekawego. Jednak nie ma co marudzić, na rynku na tyle spółek, że zawsze znajdzie się coś o dobrym potencjale. Statystycznie skuteczność wzrosła mi do poziomu 67%. Jest więc dobrze (cały zeszły rok to średnia 48%).  

 

cerc

cerc

 

cerc

 

cerc

 

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelników mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas   + KOD: 15BEDAYTRADERPL |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum