20-24.02.17 - Tradingowy przegląd tygodnia

przeglad

 

S&P 500 praktycznie zrealizowało cel na 2370. Czyli drugi docelowy poziom, o którym wspominałem ostatnio. 2500 coraz bliżej ;) Co ciekawe, w piątek wydawało się, że rozpoczniemy jakąś korektę na rynku. Jednak indeksy wyciągnięte zostały na koniec sesji dość mocno. I wygląda póki co na możliwy ruch zdecydowanie powyżej 2370.

Na rynku u mnie dość spokojny tydzień. Mało ciekawych sygnałów.

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

Spójrz również

Jeżeli w minionym tygodniu nie zerkałeś na moją stronę, informuje że pojawiły się nowe artykuły:

1. Czym może skończyć się kryzys w tradingu

2. Codziennie publikuje moje stockwatche - zwykle około 13:30.

S&P 500 -> 2500

Rejony 2370 zostały zrealizowane. Spodziewałem się, jakiejś głębszej korekty - chociaży w rejony 2300. Jednak w piątek, pomimo wydawałoby się niższego otwarcia, kurs szybko został wyciągniety. Także byczo zakończył się tydzień. Ograniczenia dość jasne, a cel niezmienny na 2500 patrząc na tygodniówkę. Tygodniówka w ogóle wygląda bardzo mocno. 5 tydzień pod rząd kończymy mocną świecą wzrostową.

Poniżej S&P 500 na wykresie godzinowym, dziennym oraz tygodniowym:

 

sp240217h

 

brcd

 

brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - CEMP (notowana na NASDAQ). Wzrost w minionym tygodniu na poziomie 28,4%. Jedna z niewielu spółek, które w piątkowy wieczór zapewniły nieco dobrego grania.

 

cemp

 

Trading w dużej mierze skupiony na stocks in play z pre marketu. Przede wszystkim najlepsze pozycje w ciągu pierwszych 30 do 45 minut sesji. W drugiej częsci mizernie na rynku. Jeden dzień dałem ciała i nieco overtradingu na ZSAN. Zdarza sie. W kolejne tradingu w drugiej części było zdecydowanie mniej lub w ogóle. Bardzo mało sygnałów w tym czasie, więc nie było sensu trejdować. Momentami miałem wrażenie, że traderzy pojechali już na wakacje świetować poniedziałkowe wolne :) Poniżej kilka spółek, na których trejdowałem w minionym tygodniu. Jak pewnie jesteś pewnie w stanu zauważyć, wykresy o podobnej charakterystyce ruchów. 

 

gbt

 

cemp

 

cemp

 

cemp

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelników mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas   + KOD: 15BEDAYTRADERPL |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum