13-17.02.17 - Tradingowy przegląd tygodnia

przeglad

 

Dość spokojny tydzień. W zasadzie chwilami miałem wrażenie, że wielu graczy już rozpoczęło wolne wcześniej (20 lutego w USA jest wolne, giełdy zamknięte). Codziennie było kilka ciekawych spółke na otwarciu, jednak dość szybko wolumen na tym co mnie interesowało, zamierał.

Ponownie głównie skupiłem się na pierwszej godzinie handlu. I póki co sądzę, że taki stan rzeczy pozostanie. Zbyt przymiera na giełdzie w kolejnych godzinach, dlatego nie będę skupiał się na nich tak mocno. Wróci zmiennośći/wolumen jaki mnie interesuje, będę mocniej wykorzystywał również 2 część sesji.

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

Spójrz również

Jeżeli w minionym tygodniu nie zerkałeś na moją stronę, informuje że pojawiły się nowe artykuły:

1. Nie daj się złowić naciągaczom inwestycyjnym

2. Codziennie publikuje moje stockwatche - zwykle około 13:30.

S&P 500 -> 2500

W ostatnim wpisie zaznaczyłem, że kolejny cel to 2330. Następnie 2370. Jesteśmy prawie na miejscu. Co dalej? Sądzę, że przydałaby się po osiągnięciu tego 2 poziomu jakaś korekta. Ale co będzie to będzie. Zobaczymy co pokaże rynek. Do rejonów 2500 (kreska krzywa na tygodniówce co zaznaczam na zielono) jeszcze trochę zostało. Ciężko mi uwierzyć abyśmy tam doszli jednym ruchem :)

Poniżej S&P 500 na wykresie godzinowym, dziennym oraz tygodniowym:

 

sp170217h

 

brcd

 

brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - MOSY (notowana na NASDAQ). Wzrost w minionym tygodniu na poziomie 54,2%. Jedna z niewielu spółek, które w piątkowy wieczór zapewniły nieco dobrego grania.

 

mosy

 

Trading w dużej mierze skupiony na stocks in play z pre marketu. Przede wszystkim najlepsze pozycje w ciągu pierwszych 30 do 45 minut sesji. W drugiej częsci mizernie na rynku. Jeden dzień dałem ciała i nieco overtradingu na ZSAN. Zdarza sie. W kolejne tradingu w drugiej części było zdecydowanie mniej lub w ogóle. Bardzo mało sygnałów w tym czasie, więc nie było sensu trejdować. Momentami miałem wrażenie, że traderzy pojechali już na wakacje świetować poniedziałkowe wolne :) Poniżej kilka spółek, na których trejdowałem w minionym tygodniu. Jak pewnie jesteś pewnie w stanu zauważyć, wykresy o podobnej charakterystyce ruchów. 

 

 

cfms

cfms

 

cfms

 

cfms

 

cfms

 

cfms

 

cfms

 

cfms

 

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelników mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas   + KOD: 15BEDAYTRADERPL |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum