30.01-3.02.17 - Tradingowy przegląd tygodnia

przeglad

 

Po blisko dwumiesięcznej przerwie wracam z "Tradingowym przeglądem tygodnia" - od strony ciekawych spółek, które trejdowałem oraz spojrzenia na indeks S&P 500. .

Całkiem ciekawe tydzień za mną. Od strony spółek publikujących wyniki kwartalne, bez szaleństw. Mało ciekawych sygnałów. Bardziej interesująco było na spółkach w przedziale cenowym 1-5$. Na nich się głównie skupiłem w minionym tygodniu.

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

 

S&P 500 -> 2500

S&P 500 w natarciu. Dalej uważam, że 2500 jest realne bardzo mocno. Po długim okresie konsolidacji indeks w końcu wystartował. Zarówno na tygodniówce i na miesięcznym interwale wygląda jakby miał zatrzymać się dopiero na 2500. Ogólnie jestem miłośnikiem spadków, ale gramy co daje rynek. O tyle dobrze, że Trump dzięki swoim wypowiedziom zapewniam nam wiele atrakcji na praktycznie wszystkich sektorach na rynku :) To też śmiesznie spogląda się na miesiące wstecz, kiedy nastawienie większości  było "Trump=spadki" .vs "Clinton=wzrosty". Jak jest wiemy dobrze.

Poniżej S&P 500 na wykresie godzinowym, dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym:

 

sp050217h

 

brcd

 

brcd

 brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Podczas tradingu korzystam ze skanera akcji Trade Ideas. Przy okazji informuję, że Trade Ideas ma ponownie Open House. W cenie niecałych 9$ jest dostep (w dniach 6-10 lutego) do Trade Ideas Premium (warte 188$). Warto skorzystać: Trade Ideas Open House.

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - SEV (notowana na NASDAQ). Wzrost w minionym tygodniu na poziomie 48.5%.

ceru

 

Co trejdowałem w zeszłym tygodniu? Przede wszystkim tańsze spółki, gdzie doszło do mocnych wybić. W dużej mierze grałem tam shorty. Poniżej kilka z najciekawszych wykresów.

 

 

ceru

 ceru

 

ceru

 

ceru

 

ceru

 

ceru

ceru

 

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelników mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas   + KOD: 15BEDAYTRADERPL |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum