14-18.11.16 - Tradingowy przegląd minionego tygodnia

przeglad

 

Trump, nowego prezydenta day traderzy z pewnością polubili. Zapewnił nam bardzo dużo zmienności i wolumenu. Szczególnie w minionych dniach widoczne to było na shippersach (czyli spółach transportowych). NA ten temat napisałem w ostatnim artykule "Sympathy plays". Polecam zajrzeć. Który sektor kolejny? Czyżby farmaceutyczny, który przed wyborami zanotował dość mocne spadki?

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

 

Co na S&P 500

Byki chyba chcą nas zawieźć na nowe szczyty. Póki co kluczowe poziomy - zarówno na godzinówce, dziennym i tygodniowym wykresie. Warto je bacznie obserwować w przyszłym tygodniu. Ruchy po wyborach zaskoczyły chyba większość osób, nawet tych które temu obecnie przeczą :) Wygląda jakby wybicie nowych szczytów miało być tylko formalnością. Jak zwykle - mnie to obojętne, byle była zmienność i dobry wolumen na rynku!

W przyszłym tygodniu na rynku może być ciut mniejszy obrót - w czwartek nie ma sesji, w piątek jest skrócona (do 19:00).

Poniżej S&P 500 na wykresie godzinowym, dziennym oraz tygodniowym:

 

sp181116h

 

brcd

 

brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - SINO (notowana na NASDAQ). Zakończyła tydzień z 226,5% wzrostu. Ale mimo wszystko hitem był DRYS :) Ogólnie spółki, na których się skupiłem porobiły w minionym tygodniu po >500% wzrostu, po czym doszło na nich do 50-90% przeceny. Szybko nie? :)

sino

sino

Skupiłem się na shippersach. Donald Trump zapewnił na nich niesamowitą zmienność, na dobrym wolumenie. To był tzw. sympathy plays - spółki z danego sektora podążały idealnie za sobą. Warto w nadchodzącym tygodniu zwrócić uwagę na low float stocks. Sądzę, że przed nami ponownie ciekawych okres na nich. Tymbardziej, gdy coraz mniej spółek publikuje wyniki kwartalne.

 

achn

 

achn

 

achn

 

achn

 

achn

 

achn

 

achn

 

achn

 

 

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelnikó mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas    |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum