31.10-4.11.16 - Tradingowy przegląd minionego tygodnia

przeglad

 

Ponad miesiąc przerwy w tradignu za mną. Aż się stęskniłem za rynkiem :) Większa zmienność na VIX'ach, na spółkach dużo mocnych spadków (ale dość problematycznie było u mnie z wejściem w krótkie przez Short Sale Rule). Stąd mniej transakcji niż bym sobie tego życzył.

W przyszłym tygodniu wybory w USA i pewny jestem, że przyniesie nam to chociaż chwilowy wzrost zmienności i płynności (wygrana Clinton) lub nieco dłuższy wzrost zmienności (wygrana Trumpa).

Poniżej przegląd najmocniejszych tzw. market moversów oraz przegląd sektorów, a także spółek które trejdowałem. Także moje spojrzenie na S&P 500. Życzę udanych transakcji w nadchodzącym tygodniu :)

 

Tick Size Pilot 

W minionym tygodniu przetestowałem po raz pierwszy Tick Size Pilot Program. Dla mnie to nieporozumienie :) Ale skoro SEC twierdzi, że zwiększy to płynność to przecież tak musi być, oni nieomylni haha. Z mojego punktu widzenia, to tylko pomogło firmom HFT, zwiększyło spadki na spółkach i sprawia, że ciut bardziej problematyczne dla manualnego tradera jest składanie zleceń.

 

Co na S&P 500

Postanowiłem połączyć w ujęciu tygodniowym przegląd spółek, które trejdowałem z analizą S&P 500. W końcu mamy wybicie z ważnego wsparcia na dziennym oraz tygodniówce. Zasięgi jak każdy widzi. Sądzę, że wyznacznikiem będzie i tak to co wydarzy się po/przed wyborami.

Poniżej S&P 500 na wykresie dziennym oraz tygodniowym:

 

sp041116d

 

brcd

 

Najmocniejsze wzrosty w minionym tygodniu

Najmocniejszą spółką minionego tygodnia była - BRCD (notowana na NASDAQ). Zakończyła tydzień z 41,3% wzrostu. Na spółce ogłoszono przejęcie.

brcd

Po konferencji na jakiej byłem w USA, postanowiłem jeszcze mocniej okroić to co gram. Stąd na wyrysowanie interesujących mnie setupów czekam dłużej (no chyba, że to sygnały z pe marketu). W minionym tygodniu trejdowałem między innymi na poniższych spółkach:

 

achn

 

stem

 

stem

 

stem

 

stem

 

stem

x

 

Poniżej lista najmocniejszych spółek minionego tygodnia.


top

 

Przegląd sektorów na NYSE, NASDAQ, AMEX

Przegląd spółek notowanych w indeksie S&P 500:

 


images

 

Poniżej przegląd sektorów. 

 


sek


Podczas sesji korzystam ze skanera Trade-Ideas, który pomaga mi w wyszukiwaniu spółek spełniających kreteria moich strategii w czasie rzeczywistym. Używam go od 2007 roku i naprawdę polecam jeżeli jesteś day traderem. Dla czytelnikó mam 15% zniżkę na skorzystanie z Trade Ideas. Polecam!
Sprawdź Trade-Ideas    |  Sprawdź z jakich innych narzędzi korzystam

 

dte2016konf

daytraderevent2019

szkolatradingum